Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Maden Şirketinden Beklenen Temettü Açıklaması Geldi

ltınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş, KAP üzerinden kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Maden Şirketinden Beklenen Temettü Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtımına yönelik açıklamada bulundu.

Şirket, , yasal kayıtlarda yer alan enflasyona göre düzeltilmemiş net dönem karının 109.676.562,25 TL olduğu ve geçmiş yıl zararlarının bulunmadığı, TMS/TFRS ‘ne uygun olarak düzenlenmiş finansal tablolara göre ise dönem zararının 28.279.282,00 TL olarak gerçekleştiğini aktardı.

Bu bağlamda, 2023 yılı hesap dönemine ilişkin olarak yapılacak olağan genel kuruluna, ilgili dönem için kar payı dağıtımı yapılmamasının teklif edilmesine karar verildiği not edildi.

Nakit Kar Payı ALMAD
Kaynak: KAP

Son 4 aydır hisseleri düşüşte olan Altınyağ Madencilik (ALMAD) hisseleri bugün açılışı 6,70 TL’den yaptı. Günlük bazda yüzde 1,05 yükselişte olan hisseler yıllık bazda yüzde 55,92 kazandırdı. Aylık kaybı yüzde 15’e dayandı. Haftalık bazda yüzde 7’ye yakın kaybetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın