Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Maden Şirketinden 52 Milyon Liralık Yeni İş

Hisseleri olumlu etkileyecek yeni bir iş ilişkisi açıklayan maden şirketi, 52 milyon liralık sipariş aldı. Şirketin yeni iş ilişkisinin detayları şu şekilde:
Maden Şirketinden 52 Milyon Liralık Yeni İş
HABER GİRİŞ

Yılın sonuna bir aylık bir süre kalmışken, Borsa İstanbul’da hafif toparlanma eğilimi gözleniyor. Bu pozitif hava diğer şirketlere de yansırken, yeni halka arz şirketlerinin performansı nispeten diğerlerini geride bırakıyor. CVK Maden, Nisan ayında halka arz olduktan sonra güçlü bir performans sergilemiş, Eylül’de bir düşüş eğilimine girmişti.

Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni iş ilişkisini açıklayan CVK Maden, sipariş hisseleri için olumlu olacağı notunu düştü. Şirketin bağlı ortaklığı olan Hayri Ögelman Madencilik’in yurt dışında yerleşik bir şirket ile maden cevheri satışı konusunda anlaştığını bildirdi.

Yapılan anlaşmaya göre siparişin toplam bedeli 51.659.000 TL ve dolar bazında 1.790.000 dolara denk geliyor.

Açıklamanın geldiği sıralarda negatif seyreden CVKMD kodlu hisseler pozitife dönmeyi başardı.
CVK Maden Hisse Fiyatı - 30.11.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler TSİ 12:40 sularında yüzde 0,76 oranında yükselişle 365 lirada gezmeye başladı. Nisan ayında hisse başında 105 liradan işleme başladıktan sonra 3 hafta içinde 200 liranın üstünü gördü. Ardından hafif geriledi, ancak bu uzun sürmedi ve hisseler Eylül ayına kadar dik bir yükseliş eğilimine girdi. 6 Eylül gününde ise 538,8 liraya kadar tırmandı.

Halka arzdan sonra yaklaşık 5 kat artan hisseler, daha sonra gerilemeye başladı. 310 liranın altına indikten sonra bir süre bu seviyelerde kalan CVK Maden hisseleri, 365 lira seviyelerinde gezmeye başladı. Geçen haftanın aynı gününe göre yüzde 1,46 oranında kazanç gösteren hisseler, aylık yüzde 2,77 kazanç sunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın