Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MacBook Modelleri USB Dönüştürme Araçlarında Sorun Yaşıyor

Apple’ın yakın zamanda tanıttığı MacBook Pro ve MacBook Air modelleri USB sorunu ile gündeme geldi.
MacBook Modelleri USB Dönüştürme Araçlarında Sorun Yaşıyor
Yorum

ABD’li teknoloji devi Apple akıllı telefon ve kişisel bilgisayar ürünleri ile dünyanın dört bir yanında milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Şirket uzun zamandır Mac modelleri ile kullanıcılara özel tasarım ve yazılım deneyimi sunmakta. Son yıllarda tanıtılan MacBook modellerinin çeşitli sorunlar ile gündeme geldiğini söylemek mümkün. Geçtiğimiz yıllarda çıkan MacBook modellerinin büyük bölümünde klavye sorunu yaşanmıştı.

Teknoloji devi sorunu kabul etmiş ve kullanıcılar için ücretsiz değişim programı başlatmıştı. Sonrasında ise yeni modellerde klavye mekanizması baştan aşağı değiştirildi. Ancak son tanıtılan modellerde yeni sorunlar ortaya çıkıyor. Apple forumlarında pek çok kullanıcı USB dönüştürücü kullanırken bazı sorunlar yaşadığını ifade ediyor.

Yeni MacBook Modellerinde USB Sorunu

Yeni MacBook Modellerinde USB Sorunu

Kullanıcılar MacBook Pro ve MacBook Air modellerinde kullandıkları USB dönüştürücülerinde dair sorun yaşadığını belirtiyor. Buna göre Type – C dönüştürücüler ile beraber USB 2.0 bağlantısı aynı anda kullanıldığında donma ve kilitlenme gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Kullanıcılar farklı firmalara ait dönüştürücüler kullandıklarını belirtiyor ve buna rağmen sorunun çözülmediğini ifade ediyor.

USB 2.0 üzerinden bağlanan fare ve klavye ürünlerinde donma sorunlarının sıkça yaşandığı iddia ediliyor. Sektöre yönelik ürün geliştiren bir firma olan Elgato’dan da konuyla ilgili açıklamalar geldi. Almanya merkezli teknoloji firması, ürünlerinin USB 2.0 bağlantı yolunu kullandığını ve MacBook Pro modellerinde sorun olduğunu açıkladı. Kimi kullanıcılar ise cihazlarını yeniden başlatarak donma sorununun üstesinden geldiğini belirtiyor.

Ancak sonrasında benzer sorunların yaşandığı söyleniyor. Elgato açıklamasında USB 2.0 hızının Type-C standardına göre çok düşük kaldığını ve sorunun bu yüzden yaşandığını vurguluyor. Yaşanan hatanın asıl sebebinin altında ise USB 2.0 cihazların daha eski bir sürüm olan USB 1.1 olarak algılanması yatıyor. Apple’dan henüz konuya dair resmi bir açıklama gelmedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu