Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Macaristan Cumhurbaşkanı İstifa Ettiğini Duyurdu

Macaristan Cumhurbaşkanı Katalin Novak, paylaştığı video mesajla istifa ettiğini duyurdu. Detaylar haberde...
Macaristan Cumhurbaşkanı İstifa Ettiğini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Macaristan Cumhurbaşkanı Katalin Novak, Katar’da resmi temaslarda bulunduktan sonra ülkesine geri döndü. Novak, paylaştığı video mesajla hata yaptığını ve görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Novak’ın, Macaristan’da çocuk istismarı nedeniyle hüküm giymiş bir kişiyi affetmesi tepkilere neden olmuştu. Bundan dolayı hata yaptığını belirterek görevinden istifa etti.

Ülkenin Başbakanı Viktor Orban da tepkilere karşı kayıtsız kalmadı. Orban, çocuk istismarından hüküm giymiş birinin affedilmesini ortadan kaldıran bir anayasal düzenleme önerisinde bulunacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Novak tarafından affedilen kişi, bir okulda çocuk istismarında bulunan bir yetkilinin işlediği suçları karartma ve bu cihetle suça ortaklık etme gerekçesiyle hüküm giymişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın