Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Macaristan Başbakanı: Türkiye Güvenliği Garanti Ediyor

Türkiye’nin tahıl koridoru konusunda sergilediği tutumdan dolayı Macaristan Başbakanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti. İşte detaylar;
Macaristan Başbakanı: Türkiye Güvenliği Garanti Ediyor
Yorum

Türkiye’nin Ukrayna-Rusya savaşından sonra arabulucu tavırlar sergilemesi birçok ülke tarafından takdir ediliyor. Küresel çapta patlak veren gıda kriziyle ilgili anlaşmaya ev sahipliği yapması ve savaşın tarafları arasında uzlaştırıcı bir politika sergilemesi Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın da dikkatini çekti. Orban, Türkiye’nin Macaristan’ın enerji arzı güvenliğini garanti ettiğini belirtti.

Türk Devletleri Teşkilatı 9. Zirve için Semerkant’a giden Başbakan Orban, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Orban, “Türkiye, Macaristan’ın enerji arzı güvenliğini garanti ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

Macaristan Başbakanı, bugün yaptığı bir diğer açıklamada Ukrayna’dan tahıl sevkiyatını sağlamak için tahıl koridorunun kurulması gayretlerinden dolayı Türkiye’ye teşekkür etmişti.

Gün içinde gerçekleşen bir diğer gelişme de Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Macaristan vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları turistik seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyetinin sağlanması oldu.

Karar ile birlikte Macaristan vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerde vize muafiyeti olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu