Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lübnan’dan Türkiye için Yardım Kampanyası

Maraş merkezli gerçekleşen sonrası yardımlar gelemeye devam ediyor. Lübnan'dan da konuya yönelik açıklama geldi. Detaylar geldi...
Lübnan’dan Türkiye için Yardım Kampanyası
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de Maraş merkezli deprem sonrasında ülkenin dört bir yanından ve dünya genelinden destekler gelemeye devam ediyor. Konuya yönelik son açıklama Lübnan’dan geldi.

Lübnan’da Türkiye’deki depremzedelerle dayanışma için “Güzele Karşılık” adlı yardım kampanyası başlatıldı. Söz konusu yardım Allim Bilkalem (Kalemle Öğret) Derneği’nden geldi.

Dernek tarafından yapılan yazılı açıklamada Lübnan’daki sivil toplum kuruluşların katılımıyla toplanacak yardımların Türkiye’nin Beyrut Büyükelçiliği aracılığıyla deprem bölgesine gönderileceği belirtildi.

Kampanyaya destek veren Deyr Ammar Teknik Enstitüsü Hüsam Iyd, Türk halkına yönelik bu manevi ve mütevazi girişimin, “Lübnan’daki projeleri desteklemekten bir gün bile geri durmayan bir ülke ve halka karşı insani bir sorumluk olduğunu” ifade etti.

Deyr Ammar beldesi muhtarı Sami el-Cundi ise Lübnan’daki ekonomik krizde kendilerine Türk hükümeti ve sivil toplum kuruluşlarının yardım elini uzattığını belirtti. Türk halkının yanında olduklarını ve bu sıkıntılardan kurtulup ayağa kalkmasını umduklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın