Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Londra’daki İlk Türk Sermayeli “Dome Group” Yatırım Bankası Açıldı!

Başbakan Binali Yıldırım, Londra’daki ilk Türk sermayeli yatırım bankasının açılışını yaptı. Detaylar haberimizde;
Londra’daki İlk Türk Sermayeli “Dome Group” Yatırım Bankası Açıldı!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Başbakan Binali Yıldırım, Londra’daki ilk Türk sermayeli yatırım bankasının açılışını yaptı. Doğuş ile Fiba Holding ortaklığındaki Dome Group Yatırım Bankası’nın açılışına Türkiye’nin en zengin iş adamlarından Murat Özyeğin ve Ferit Şahenk de katıldı.

Zaten Şahenk ve Özyeğin’in Londra’da banka kurmak için hazırlandığını daha önce duymuştuk. Aylar önce manşetleri süsleyen haberde ayrıca Londra’daki bankanın genel müdürünün, 15 yıl boyunca Garanti Bankası’nın Genel Müdürü olarak görev yapan Ergun Özen’in olabileceği bilgisi de vardı. Sonuçta; Dome Group Yatırım Bankası’nın kadrosunda Ergun Özen’le birlikte daha pek çok tecrübeli bankacı bulunuyor.

Türk bankacılık ve global yatırım bankacılığı sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan kadrodaki isimler şöyle;

Doğuş ile Fiba Holding Ortaklığındaki Dome Group Yatırım Bankası AçıldıDome Group Yatırım Bankası’nın kadrosunda, eski Gold Sachs Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Çetin, Fiba Holding Yönetim Kurulu üyesi Murat Özyeğin, Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sözen ve Rachid Mohamed Rachid gibi isimler bulunuyor.

Başbakan Yıldırım, bankanın açılış konuşmasında “dome” kelimesinin “kubbe, çatı, kuşatan” gibi anlamlara geldiğini söyledi.

Dome Group Yatırım Bankası'nın Açılışını Binali Yıldırım Yaptıİlaveten; Dome Group Yatırım Bankası ile yapılacak faaliyetlerle başta ekonomimiz olmak üzere Doğuş ve FİBA Holding’le birlikte diğer ortakların gereken faydayı sağlayacaklarını belirtti.

Yıldırım ayrıca Dome Group Yatırım Bankası’nın bir ilk olması nedeniyle diğer yatırımcılara örnek teşkil edeceğini söyledi.

Sonrasında AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ve Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile kurdele kesti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.