Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lokman Hekim Sağlık’tan Fiyat Artışı Kararına Dair Açıklama

Lokman Hekim Sağlık Grubu, dün açıklanan bazı dallarda muayene ücretlerinin artırılması kararının ciroya olumlu katkı sağlayacağını bildirdi.
Lokman Hekim Sağlık’tan Fiyat Artışı Kararına Dair Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Resmi Gazete’nin dün yayımlanan 32289 sayılı mükerrer sayısında 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu gereği oluşturulan Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu’nun bazı kararlar alındı.

Alınan karar kapsamında bazı uzmanlık dallarında muayene ücretleri yüzde 50 oranında artırıldı. Yüzde 50 zam yapılan alanlar ise Ayaktan Başvurularda Ödeme Listesinde listelendi.

Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt A.Ş. alınan karar sonrasında bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıklama yaptı.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından özel sağlık hizmet sunucularında yapılan fiyat düzenlemesinin Lokman Hekim Sağlık Grubu 2023 yılı sağlık hizmetleri cirosuna yüzde 7,5 – 9,0 arasında katkı sağlamasının beklendiği açıklandı.

Yapılan düzenlemeyi, enflasyona bağlı oluşan maliyet artışlarına karşın yüzde 21-23 olan favök marjı hedeflerini koruma noktasında olumlu buldukları belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, “Düzenlemenin hayata geçmesine katkı sunan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu yöneticilerine teşekkür ediyoruz.” ifadesine yer verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.