Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lokman Hekim O Projesi için ÇED Onayını Aldı

Borsadaki şirket güneş enerji santrali projesi için Çevresel Etki Değerlendirmesi olumlu kararı aldığını duyurdu. İşte o şirket ve hisselerindeki son durum...
Lokman Hekim O Projesi için ÇED Onayını Aldı
HABER GİRİŞ

Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden güneş enerji santrali projesi kapsamında Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için olumlu kararın verildiğini duyurdu.

KAP üzerinden açıklamada bulunan şirket, geçen yıl Temmuz ayında söz konusu proje kapsamında ilgili kurumlarca değerlendirmenin devam ettiğinin duyurulduğunu hatırlattı.

GES projesi için olumlu kararın alındığını açıkladı. Projenin hayata geçmesine yönelik ilgili kurumlara diğer başvuru ve onay süreçlerinin olağan seyrinde devam ettiğini not edildi. Yatırım teşvik belgesi süreçlerine başlanacağı aktarıldı.

Söz konusu projenin 2024 yılı ilk çeyreğinde faaliyet geçeceği not edilmişti. Fakat şirketin kontrolünde olmayan idari ve bürokratik süreçlerin uzamasından dolayı projenin faaliyete başlama tarihini 2024 yılının son çeyreği olarak güncellendiği kaydedildi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri haftanın ikinci gününde açılışı 60,20 TL’den yaptı. Günlük yüzde 3,42 kayıpta olan hisseler 57,95 TL’den işlem gördü. Hisseler (LKMNH) yıllık bazda yüzde 167,66 kazandırırken, aylık yüzde 7,2 kaybettirdi. Geçen yılı 64,7 TL’den kapatırken, en yüksek 69,85 TL’yi görmüştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.