Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lokanta ve Restoranlarda Tüketiciyi İlgilendiren Yeni Karar!

Ticaret Bakanlığı tarafından alınan karara göre 1 Ocak’tan itibaren lokanta ve kafelerde fiyatlar daha görünür hale getirilecek.
Lokanta ve Restoranlarda Tüketiciyi İlgilendiren Yeni Karar!
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanlığı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, tüketiciyi yakından ilgilendiren bir karar aldığını duyurdu. Fiyat Etiketi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğinin 8. maddesinin birinci fıkrası değiştirildi.

Buna göre lokanta ve restoranlarda fiyat etiketlerinin, okunabilir ve görünür olması zorunluluğu getirildi.

Açıklamada “Hizmetlerin özelliğine ve tüketiciye sunuluş biçimine göre, tarife ve fiyat listelerine ilişkin belge, levha, pano ve benzerleri, hizmetin sunulduğu işyerinde, ayrıca lokanta, restoran, kafe, pastane ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan işyerlerinde ise işyerinin giriş kapısının önüne ve hizmet sunulan masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde asılır, takılır veya konulur.” ifadesine yer verildi.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan değişiklik 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.