Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Logo Yazılım Temettü Tutarını, Konya Kağıt Hisse Alımını Duyurdu

Bilançolarını açıklayan şirketler temettü ile ilgili yatırımcılarını bilgilendiriyor. Logo Yazılım temettü miktarını , Konya Kağıt ise pay geri alımını duyurdu.
Logo Yazılım Temettü Tutarını, Konya Kağıt Hisse Alımını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Borsada LOGO koduyla işlem gören Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada paydaşlarına vereceği temettü miktarını açıkladı. Şirket, 01.01.2022 – 31.12.2022 hesap döneminde 454.050.362 TL dönem karı elde ettiğini hatırlattı.

Yapılan açıklamada hesaplanan dağıtabilir karın, brüt 150.000.000 TL’lik kısmının nakit kar payı olarak ortaklara dağıtılacağı belirtildi.

Logo Yazılım Temettü Tutarını, Konya Kağıt Geri Alımını DuyurduKaynak: KAP

Bu çerçevede LOGO hissedarları 1 TL nominal değerli pay başına 1,35 TL temettü alacak. LOGO, günlük yüzde 3 artışla 54,25 TL’den işlem görüyor.

Konya Kağıt’tan Pay Geri Alımı

Konya Kağıt (KONKA), KAP’tan aktardığı bilgilerde sağlıklı fiyat ve miktar hareketlerinin oluşumu ve fiyat istikrarının desteklenmesi amacıyla geri alım işlemlerine başlamaya karar verildiğini duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Şirket, geri alıma konu olabilecek pay sayısının azami 1.000.000 adet olarak belirlendiği, geri alım işlemi için ayrılan fon tutarının azami 30.000.000 TL olduğu ifade edildi.

Geri alınan payların geri alındığı tarihten itibaren 30 günlük süre boyunca satılmamasına, 30 günlük sürenin hesaplanmasında “ilk giren ilk çıkar” yönteminin uygulanacağı aktarıldı.

KONKA, yüzde 2 düşüşle 43,2 TL seviyesinde seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.