Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

LOGO ve INDES Hisseleri Kazandıracak mı? Kurum Tavsiyesi Ne?

Ak Yatırım, Logo Yazılım ve İndeks Bilgisayar için paylaştığı raporunda iki hisse için de tavsiyesini aşağı yönlü olarak revize etti ve hedef fiyatları açıkladı. İşte detaylar;
LOGO ve INDES Hisseleri Kazandıracak mı? Kurum Tavsiyesi Ne?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da son dönemde yatırımcıların birçoğu teknoloji hisselerindeki ralliyi yakından takip etti. Bazı hisseler yıllık kazanç oranlarını yüzde 1000 seviyesinin üstüne kadar çıkardı. Sektörde işlem gören öncü şirketlerin gelecek dönemlerde, özellikle ekonominin daraldığı ve sıkılaşma politikasının uygulandığı süreçte nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyor.

Ak Yatırım, 6 Mart tarihinde İndeks Bilgisayar (INDES) ve Logo Yazılım (LOGO) için analizini paylaştı.

INDES ve LOGO’nun yıl başından bu yana getirilerinin yüzde 74 ve 40’a ulaşarak BIST 100 endeksinden sırasıyla yüzde 43 ve 15 daha iyi performans sergilediği belirtildi.

LOGO ve INDES Hisseleri Kazandıracak mı? Kurum Tavsiyesi Ne?Kaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 6 TL’den tamamlayan INDES, 2024’te oldukça güçlü bir yükseliş gerçekleştirdi ve 26 Şubat’ta 12,2 TL’ye kadar çıktı. Bu konumda tutunamayan hisse, 6 Mart saat 14.00’da yüzde 0,6 artışla 9,9 TL’den işlem görüyor. Hissede aylık kazanç yüzde 25 seviyesinde.

GCM Yatırım Banner

Ak Yatırım, INDES için tavsiyesini “endeks üstü getiri”den “nötr”e çekti. Hedef fiyatını ise 10,8 TL olarak açıkladı.

LOGO ve INDES Hisseleri Kazandıracak mı? Kurum Tavsiyesi Ne?Kaynak: Paratic Piyasalar

Geçen yılı 74 TL’den tamamlayan LOGO ise INDES’e göre daha düşük bir performans gösterdi. Aylık kazancını yüzde 3, yıllık kazancını yüzde 56 seviyesinde tutan hisse, haftalık yüzde 20’ye yakın değer kaybetti. 27 Şubat’ta 116,7 TL’den düşüşe geçen hisse yüzde 2,7 değer kaybıyla 94,2 TL’den işlem görüyor.

AK Yatırım, LOGO için tavsiyesini “endeks üstü getiri”den “nötr”e düşürdü. Hedef fiyat ise 119 TL olarak belirlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.