Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Litecoin Yükselişte! LTC Piyasa Değeri SHIB’i Geride Bıraktı!

Litecoin son 24 saat içinde etkileyici bir yükseliş gösterirken, altcoine gösterilen ilgiyle kripto para birimleri sıralamasında değişiklik oldu. Detaylar haberde;
Litecoin Yükselişte! LTC Piyasa Değeri SHIB’i Geride Bıraktı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı sonrasında FED Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasında verdiği şahin mesajlar kripto para piyasalarında sarsıntıya neden olurken, bazı kripto para birimlerinin fiyatı bu ortamda güçlü durmayı başardı. Bunların başında ise Litecoin (LTC) geliyor.

Son 24 saat içinde yüzde 15 civarında yükseliş ivmesi yakalayan LTC, piyasa değerine göre gerçekleştirilen sıralamada da yükseliş gösterdi.

Kripto varlık, gün içinde güçlü duruşunu korudu ve toplam piyasa değerinde meme coin Shıba Inu’yu (SHIB) geride bırakarak 13. sıraya yükseldi.

LTC’den Keskin Yükseliş Eğilimi

Kripto varlıkların çoğunun düşüş kaydettiği ya da yatay hareket etmeye devam ettiği bir önceki gün, kripto pazarı zorluklarla mücadele etti. Son haftalarda oldukça dirençli olduğunu ortaya koyan amiral kripto para birimi Bitcoin (BTC) bile bu dönemde adeta sular altında kaldı.

Ancak LTC, pazarın geri kalanında neler olup bittiğine bakmaksızın şaşırtıcı derecede keskin bir yükseliş ivmesi içine girdi. Bu hareketin sonucu olarak diğer önde gelen kripto para birimlerine kıyasla önemli ölçüde daha iyi performans ortaya koydu.

GCM Yatırım Banner

İlk 100 listesine bakış atıldığında LTC’nin son 24 saat itibarıyla en iyi fiyat performansı sergileyen kripto varlık olduğu görülüyor.

LTC, haber yazımı itibarıyla son bir gün içinde yüzde 15’in üzerinde yükselişle 93 dolar civarında işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Son bir aylık zaman dilimi içinde bazı keskin dalgalanmalar yaşayan altcoin, ayın ilk günlerinde piyasanın geri kalanına uyum sağlayarak keskin bir düşüş yaşadı. Ancak fiyatın, bir dip oluşturduktan sonra güçlü bir şekilde toparlanması dikkat çekti.

Bununla birlikte, kripto varlığın toparlanması, bir ay önceki yüksek seviyelere ulaşmadan önce geçen hafta içinde yavaşlama gösterdi. Ancak, son 24 saat içinde gerçekleşen keskin yükseliş hareketi ile birlikte yükseliş trendinin nihayet yeniden başlamış olduğu görülüyor.

Halihazırda, geçen hafta yaklaşık yüzde 15 kar eden LTC, aynı zaman diliminde yüzde 22 kazanç sağlayan XRP’den sonra en iyi performans gösteren kripto para birimi oldu.

Halving Coşkusu mu?

Güçlü yükseliş beklentisi yaratan halving (yarılanma) olayının sadece birkaç ay uzaklıkta olmasına bağlı olarak uzun vadeli büyümede LTC için işaretler iyi görünüyor. Bilindiği üzere halving, bir varlığın üretim oranının (madencilik bloğu ödülü) kalıcı olarak yarıya indirildiği bir döngüdür.

Yaklaşık olarak dört yılda bir gerçekleşen periyodik olayın bir sonrakinin yaklaşmakta olan Ağustos ayında gerçekleşeceği tahmin edilmekte. Tarihsel olarak bakıldığında, yarılanmalar, arzı daha kıt hale getirdiğinden fiyat üzerinde yukarı yönlü bir etkiye sahip olmuştur.

LTC, Piyasa Değerinde SHIB’i Devirdi

Gün içinde ortaya koymuş olduğu güçlü yükseliş ivmesi sayesinde, varlığın piyasa değeri SHIB’den daha fazla büyüdü. Bunun bir sonucu olarak, CoinMarketCap’ten alınan verilerin gösterdiği üzere, LTC şu an için SHIB’i yerinden ederek listede 13. sırayı almış durumda.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Litecoin şimdilik bu hareketi sergilemiş olsa da Shiba Inu ile arasındaki farkın 350-400 milyon dolar civarında seyrettiği görülüyor. Dolayısıyla LTC’nin performansını sürdürememesi ya da SHIB’in şu an olduğundan biraz daha iyi performans göstermeye başlaması halinde mevcut fark yeniden kapanabilir ve üstünlük el değiştirebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.