Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Litecoin Toparlanamıyor! Balina Faaliyetleri Neye İşaret Ediyor?

Balina faaliyetleri, Aralık 2020'de görülen en düşük seviyelere geri çekilirken Litecoin fiyatı toparlanamıyor. Fiyat ne olacak? Detaylar haberde;
Litecoin Toparlanamıyor! Balina Faaliyetleri Neye İşaret Ediyor?
HABER GİRİŞ

Kripto pazarının önde gelen altcoinlerinden Litecoin’in (LTC) fiyatı yaklaşık iki hafta önce bazı toparlanma işaretleri gösterdi. Ancak fiyat, yükseliş ivmesini sürdüremedi ve bu durum küçük düzeltmelerle sonuçlandı.

Söz konusu tablonun oluşmasında kripto piyasasındaki genel durumun etkisi olmakla birlikte veriler, hayal kırıklığı yaratan bu performansın arkasında balina faaliyetlerinin olduğunu gösteriyor.

Litecoin Fiyatı Kritik Yeniden Testte Başarısız Oldu

Haber yazımı itibarıyla piyasa değeriyle en büyük 15. kripto varlık konumundaki Litecoin fiyatı, yükseliş ivmesi yakaladığı dönemde sadece 69 dolar direnç bölgesini aşmakla kalmadı, aynı zamanda 50 günlük üstel hareketli ortalamayı (EMA) da aştı.

Bu seviyelerin başarılı bir şekilde yeniden test edilmesi, 100 ve 200 günlük EMA’ları geri kazanmanın yanı sıra fiyatı 80 dolara doğru itmek için önemli olan bir destek alanının oluşması için uygun ortam yaratmıştı.

Ancak bunda başarısız olan LTC, 63 dolar seviyesindeki desteği test etmek için geri çekildi. Göreceli güç endeksi (RSI) ise 50 seviyesindeki nötr çizginin altındaki düşüş bölgesinde geziniyor.

GCM Yatırım Banner

Kripto analisti Aaryamann Shrivastava, genel olarak, nötr çizginin destek olarak test edilmesinin, fiyatın geri sıçramasına yansıyan bir yükseliş sinyalinin teyidi olarak kabul edildiğini belirtti.

Litecoin 27 Eylül Fiyat Seviyeleri
Kaynak: TradingView

Bunun, altcoinin yükseliş desteği bulması ve yukarıda bahsedilen direnç seviyesini, düşüş tezini geçersiz kılmak için bir destek hattına çevirmesi durumunda mümkün olabileceğini ifade etti.

Litecoin Balinalarının Yeniden Ortaya Çıkması Gerekiyor

Sektörün en eski kripto para birimlerinden biri olan Litecoin’in, kesinlikle daha yüksek bir kullanıcı ve yatırımcı tabanına sahip olduğunu söyleyen analist, bununla birlikte, dolaşımdaki arzın önemli bir kısmının hala balina adreslerinin (cüzdanlarında 100 bin dolardan fazla değerde token bulunduran adresler) elinde bulunduğuna dikkat çekti.

Şu anda balinaların, Aralık 2020’den bu yana kaydedilen en düşük seviye olan 1,22 milyar dolar tutarında işlem gerçekleştirdiği ve günlük ortalamanın bile en düşük seviyesi olan 11 milyar doların çok üzerinde olması nedeniyle bu düşüşün kesinlikle endişe verici olduğu bilgisini verdi.

Litecoin Balina Aktiviteleri
Kaynak: IntoTheBlock

Faaliyet eksikliğinin daha endişe verici olmasının nedenin, bu adreslerin piyasa fiyatına göre 567 milyon dolar değerinde 9 milyona yakın LTC tokenına sahip olması olduğunu belirtti.

Son olarak, dolaşımdaki tüm Litecoin arzının yaklaşık yüzde 12’sini temsil eden balina aktivitesinin, fiyat artışını yeniden canlandırarak LTC’yi 80 dolara yaklaştırabilme gücüne sahip olduğunu ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın