Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Litecoin Fiyatı Fırsat Bölgesinde mi? Dikkat Çeken LTC Verileri!

Halving olayının gerçekleşmesine kısa bir süre kala Litecoin pazarındaki fiyat hareketleri yakından takip ediliyor. Son durum ne gösteriyor? Detaylar...
Litecoin Fiyatı Fırsat Bölgesinde mi? Dikkat Çeken LTC Verileri!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) öncülüğünde devam eden düşüş dalgasından etkilenen altcoinlerden birisi de Litecoin (LTC) oldu. Haftalıkta yüzde 10 civarında değer kaybı yaşayan LTC, son gün ise biraz toparlanma belirtileri gösteriyor.

Halving (yarılanma) olayı da yaklaşan Litecoin ağında, özellikle bir haftada 300.000 adres eklenmesi dikkat çekti. Peki, Litecoin fiyatı da buna benzer biçimde yükseliş kaydedebilir mi?

LTC fiyatı, yaklaşık üç ay içinde gerçekleşecek halvinge hazırlanırken, hala çoğunlukla kripto piyasasının mevcut eğilimine paralel hareket ediyor. Bununla birlikte, altcoin yatırımcıları her geçen gün yükseliş beklentilerini artırıyor ve aynı durum, şu anda ortalamanın çok üzerinde olan katılımlarında da görülüyor.

Litecoin Fiyatı Düşüyor, Ancak Yatırımcılar Büyüyor

Son üç günde Litecoin fiyatı yüzde 12’den fazla düşüş kaydetti ve bu da altcoini 80 dolar seviyesinin altına iterek 78 dolar civarına getirdi.

Altcoin, ayın en düşük seviyesine ulaşsa da LTC yatırımcıları fiyat hareketiyle değil, başka bir şeyle motive olmuş gibi görünüyor.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcıların LTC’ye Olan İlgisi Dikkat Çekiyor

Mayıs ayının ilk haftasında Litecoin ağı, bir miktar LTC tutan yaklaşık 300.000 yeni adresin eklendiğini kaydetti. Bu, ortalama haftalık orandan yaklaşık yüzde 300’lük bir sıçramaya işaret ediyor.

Ağ, yalnızca toplam 300.000 adres ekleyerek haftalık ortalamayı 75.000’e çıkardı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

Bakiyesi olan toplam adres sayısı şu anda 7.56 milyon ve bunun daha da artması ihtimali yüksek.

Halvingin yaklaşmasının bunu destekleyeceği düşünülürken, bu olay ile bir bloğu doğrulamanın ödülü 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye, yüzde 50 oranında düşürülecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FXStreet

Halving olayı, geçmişte Ağustos 2015 ve Ağustos 2019’da gözlemlendiği gibi fiyat artışı yaşanması beklentisini artırmış durumda.

Dolayısıyla, görünüşe göre kripto yatırımcıları bu potansiyele güvenmeye ve ağa katılarak kar elde etmeye hazırlanıyor.

Analistin Toparlanma Rallisi Beklentisi

Analist Aaryamann Shrivastava’ya göre Litecoin fiyatının şu anda düşük olduğu göz önüne alındığında, yatırımcıların muhtemelen daha fazla birikim yapmaya başlaması fiyatta bir yükseliş dalgasına yol açabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şu anda, göreceli güç endeksi (RSI) 30.0’ın altında aşırı satım bölgesine yaklaşıyor. Bölgeye yapılan bir hareket ve ardından bir çıkış, trendin tersine döndüğünü teyit ederek bir toparlanma rallisini tetikleyebilir.

Bu durum önümüzdeki birkaç gün içinde ortaya çıkarsa, Litecoin fiyatı ralli yapabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.