Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

LINK Bu Açıklama Sonrası Oyunun Kurallarını Değiştirebilir mi?

2023 yılı, uzun vadeli Chainlink sahipleri için oyunun kurallarını değiştirmeyi başarabilecek mi? Detaylar haberde;
LINK Bu Açıklama Sonrası Oyunun Kurallarını Değiştirebilir mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Chainlink, 2022’deki kazanımlarını ve 2023 yılı için geliştirme planlarını duyurdu. Bunun yanı sıra, MVRV oranı ve fonlama oranının fiyatla birlikte artış göstermesi dikkat çekti. Peki, son duyurularla birlikte Chainlink’in yeni yol haritası LINK fiyatını nasıl etkileyecek?

Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov, kısa süre önce Chainlink’in 2022’deki başarılarının yanı sıra şirketin bu yıl için planlarını da içeren bir blog yazısı paylaştı.

Chainlink’i 2023’te Neler Bekliyor?

Nazarov, 2022 yılı içinde Chainlink’in yaklaşık 7 trilyon dolarlık işlem değeri sağladığını ve ekosistemdeki toplam proje sayısının 1.600’ü aştığını belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @chainlink

Blogda da belirtildiği gibi, yeni yılda Chainlink geliştiricilerinin üzerinde çalışacakları çok şey görünüyor! Geliştiriciler, hem değer aktarımı hem de akıllı sözleşme birlikte çalışabilirliği adına tüm blok zincirlerini birlikte çalışabilir büyük bir ağa bağlamak için çalışıyorlar.

Bunun yanı sıra Chainlink, internet tabanlı bir toplumun işleyişi üzerinde giderek daha önemli bir etkiye sahip olacak yeni bir teknoloji geliştiriyor. Teknoloji, dijital işlemlerin ve ilişkilerin çoğu için kriptografik garantileri yeni minimum standart haline getirecek.

GCM Yatırım Banner

Yeni Yıl İyimser Notla Başladı

Chainlink’in yol haritası iyimser görünmekle birlikte, 2023’ün ilk birkaç haftasında LINK’in fiyat cephesindeki performansı da övgüye değerdi.

Yükseliş piyasası, LINK’in grafiğinin yeşillenmesine yardımcı oldu ve haftalık yaklaşık yüzde 4’lük kazanç kaydetti. Kripto varlık, haber yazımı esnasında 3.4 milyar doları aşan piyasa değeriyle 6.69 dolardan işlem görüyor.

İlginç bir şekilde LINK, son 24 saatte en büyük 4000 BSC balinası arasında satın alınan ilk 10 tokenden biri olduğu için son zamanlarda balinalar arasında oldukça popüler olmaya devam etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @WhaleStatsBSC

Santiment’in grafiği, yalnızca fiyatın değil, zincir üzerindeki birçok ölçümün de LINK’in lehine olduğunu ortaya koydu. Geliştiricilerin üzerinde çalıştığı projeler sayesinde ağın geliştirme etkinliği önemli ölçüde arttı.

LINK’in MVRV oranı da yükseliş sinyali olarak artış gösterdi. Ayrıca, kripto paranın Binance fonlama oranı yüksek olduğu için türev piyasasından gelen talep istikrarlı kaldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Aksine, borsalardaki net mevduatın 7 günlük ortalamaya göre düşük olması satış baskısının azaldığına işaret ediyor. İlgili tek ölçü, Chainlink’in düşüş kaydeden ağ büyümesiydi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.