Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Likidite Sağlayıcılık Sözleşmesi Sona Eren Akfen GYO Hisseleri Artıyor

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. likidite sağlayıcılık işlemleri ve sözleşmesinin sona erdiğini duyurdu.
Likidite Sağlayıcılık Sözleşmesi Sona Eren Akfen GYO Hisseleri Artıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Likidite sağlayıcılık işlemleri ve sözleşmesinin sona erdiğini duyuran Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisseleri bugün alıcılı seyrediyor.

Kasım ayının ilk haftasında 5,05 Türk lirasına kadar düşen Akfen GYO hisseleri, bu hafta 6 lira eşiğinin üzerine çıktı. Dün en son 5,60 TL’de fiyatlanan hisseler, 18 Kasım seansına yatay başlayıp açılışta en yüksek 5,70 TL’yi gördü.

TSİ 10.34’te yüzde 3 artıda işlem görürken gün içinde 5,59 – 5,77 TL aralığında hareket etti.
AKFEN GYO Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son verilere göre haftalık bazda yüzde 6,7 değerlenen AKFEN kodlu hisse senetleri, bir yılda yüzde 158 değerlendi. Kasım ayını zayıf geçiren hisseler aylık bazda ise yalnızca yüzde 0,17 arttı.

Bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre likidite sağlayıcılık kapsamında 01.09.2021 tarihinde yapılan işlem sonrası herhangi bir işlem yapılmamış olup likidite sağlayıcılık sözleşmesi ve işlemleri sona erdi.

Akfen 24.05.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararına istinaden AKFGY paylarında likidite sağlayıcılık işlemlerine başlanmasına yönelik olarak AKFGY ve Şirketimizin Hâkim ortağı Hamdi Akın ile 24.05.2021 tarihinde likidite sağlayıcılık sözleşmesi imzalandığını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul tarafından verilen izin çerçevesinde 26.05.2021 tarihinde likidite sağlayıcılık işlemlerine başlandığının KAP’ta açıklandığını ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.