Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

LIDER’den Bedelsiz Kararı! Hektaş’ta Genel Müdür Değişikliği

Borsa İstanbul’da işlem gören LIDER bedelsiz sermaye artırımı kararını, HEKTS ise genel müdür değişikliğini paylaştı. İşte detaylar;
LIDER’den Bedelsiz Kararı! Hektaş’ta Genel Müdür Değişikliği
HABER GİRİŞ

LDR Turizm A.Ş. (LIDER), 11 Eylül’de paylaştığı duyurusunda bedelsiz sermaye artırım kararı aldığını duyurdu. Şirket, 265 milyon TL sermaye tavanı içerisinde 66 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 99 milyon TL artırarak (yüzde 150) 165 milyon TL’ye çıkaracağını açıkladı.

Sermaye artırımının 60 milyon TL’sinin geçmiş yıl karlarından, 39 milyon TL’sinin paylara ilişkin primler kaleminden karşılanacağını ifade etti.

LIDER’den Bedelsiz Kararı! HEKTS’ta Genel Müdür Değişikliği Kaynak: KAP

Yükseltilen 99 milyon TL tutarındaki sermayenin 15.900.000 TL tutarındaki kısmının her biri 1 TL nominal değerli 15.900.000 adet A grubu nama yazılı imtiyazlı paylardan ve kalan 83.100.000 TL tutarındaki kısmının ise her biri 1 TL nominal değerli 83.100.000 adet B grubu hamiline yazılı imtiyazsız paylardan oluşmasına karar verildiği paylaşıldı.

Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların pay sahiplerine payları oranında bedelsiz olarak verileceği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

LIDER, haftanın ilk işlem gününü yatay tamamladı ve kapanışını 147,6 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 0,3, aylık yüzde 3,2 değer kaybı görülürken yıllık yüzde 464 oranında artış görüldü.

Hektaş

Borsa İstanbul’da HEKTS koduyla işlem gören Hektaş Ticaret T.A.Ş, üst yönetim değişiklikleri hakkında açıklama yaptı.

Şirket, Genel Müdür Hakkı Zafer Terzioğlu’nun Hektaş’ın bağlı ortaklığı Arma İlaç Sanayi ve Ticaret’in Genel Müdürü olarak atanması nedeniyle, boşalan Genel Müdürlük görevine yine bağlı ortaklık olan Ferbis Tarım Ticaret ve Sanayi A.Ş’de Genel Müdür olarak görev yapan Selami Yıldız’ın atandığı belirtildi.

HEKTS, günlük yüzde 2,3 düşüşle günü 25,6 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın