Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lider Faktoring Temettü Kararını, SDT Uzay Yeni Siparişini Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören Lider Faktoring temettü vermeyeceğini, SDT Uzay ise yeni siparişini açıkladı. İşte detaylar;
Lider Faktoring Temettü Kararını, SDT Uzay Yeni Siparişini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Şirketler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcılarını bilgilendirmeye devam ediyor. LIDFA koduyla işlem gören Lider Faktoring, kar payı dağıtım kararını duyurdu. Açıklamada, 110.391.000 TL’nin olağanüstü yedek akçe olarak ayrılmasına ve kar payı dağıtılmamasına karar verildiği aktarıldı.

Borsa İstanbul’da işlem gören bazı şirketler 2023 yılında temettü vermeyeceğini açıklamıştı. Bunlar arasında Türk Telekom da yer almıştı. Şirketler, bazı zamanlarda kar payı vermeyerek söz konusu bütçelerini yatırım ve likidite amaçlı kullanacağını ifade ediyor.

LIDER, günlük yüzde 8 artışla 4,8 TL’den işlem görüyor.

SDT Uzay Siparişini Duyurdu

Yeni halka arz olan şirketler arasında sayabileceğimiz SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri, savunma sistemleri için yurt içi bir müşteri ile daha önce imzaladığı sözleşmede bugün yapılan değişiklikle, ilave 837.500 euro ve 7.800.000 TL tutarında yeni sipariş aldığını açıkladı.

SDTTR, günlük yüzde 0,5 yükselişle 94,7 TL seviyesinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.