Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

LIDER, ALMAD ve PARSN’dan Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören LIDER yatırımlarını, ALMAD sermaye tavanı artırımını, PARSN ise temettü kararını paylaştı. İşte detaylar;
LIDER, ALMAD ve PARSN’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

LDR Turizm (LIDER), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Mart ayını kapsayan yatırımlarına yönelik açıklama yaparak hissedarlarını bilgilendirdi. Şirket Mart ayında 74 adet araç satın aldığını, toplam araç alım fatura tutarının KDV hariç 53,3 milyon TL olduğunu duyurdu.

Son alımlarla birlikte 2023 yılında toplam araç alımının 182 adet olduğu, bunların toplam bedelinin 102,6 milyon TL’ye ulaştığı ifade edildi.

31.03.2023 itibari ile filodaki araç adedinin 3785 adete ulaştığı paylaşıldı. LIDER, günlük yüzde 3,3 artışla 132,2 TL’den işlem görüyor.

Altınyağ Madencilik

ALMAD koduyla faaliyet gösteren Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret, kayıtlı sermaye tavanı artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yaptığını duyurdu. Şirket 300 milyon TL olan kayıtlı sermaye tavanını yüzde 566 yükselterek 2 milyar TL’ye çıkaracak.

ALMAD, günlük yüzde 0,5 yükselişle 4 TL seviyesinde.

GCM Yatırım Banner

Parsan

KAP üzerinden kar payı dağıtımına yönelik açıklama yapan Parsan Makine Parçaları Sanayi (PARSN), 202 yılı faaliyetlerini içeren, V.U.K mali tablolarında 501,9 milyon TL zarar olduğundan kar dağıtımı yapılmaması kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını ifade etti.

PARSN, günlük yüzde 0,5 artışla 52 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.