Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Levi Strauss Hisseleri Güçlü 3. Çeyrek Bilançosuyla 1 Ayın Yükseğine Çıktı

San Francisco merkezli ünlü giyim firması Levi Strauss & Co. (Levi’s) hisseleri, beklenti üstü çeyreklik kazançla yükseliyor.
Levi Strauss Hisseleri Güçlü 3. Çeyrek Bilançosuyla 1 Ayın Yükseğine Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

İkinci çeyrekte de beklentileri aşan Levi Strauss, üçüncü çeyrekte hisse başına 48 sent kazançla Wall Street tahminlerini geride bıraktı.

İnsanların pandemi sonrası alışveriş çılgınlığından faydalanan Levi Strauss, geliriyle de beklentileri aştı. Dün yüzde 5 ekside kapanış yapan LEVI kodlu hisseler, açılış öncesindeki yükselişi seans içine genişletti.

22,55 dolardaki kapanışının ardından 25,53 dolarla açılış yapan LEVI, pozitif işlem gördü.
Levi Strauss Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 16.40’da yüzde 8,6 artıda işlem görürken 25,53 – 26,76 dolar gün içi hareket aralığı oldu.

Bir ayın yükseğine ulaşan hisseler 5 günde yüzde 6,5 değerlenirken yıl başından bu yana yüzde 30 değer kazandı. Bir yılda ise yüzde 67,8 artış kaydetti.

Levi Strauss bugün yayımladığı raporunda net gelirini 2020 yılının üçüncü çeyreğine göre yüzde 41 ve 2019’un üçüncü çeyreğine göre yüzde 3 artırdığını söyledi. Aynı zamanda 2021 mali görünümünü yükseltti. Şirketin yönetim kurulu 200 milyon dolarlık hisse geri alım programına izin verdi.

Levi Strauss CEO’su Chip Bergh; “beklediğimizden daha zorlu bir makro ortama rağmen, 2019 pandemi öncesi seviyelere kıyasla gelir artışıyla güçlü bir çeyrek sağladık” dedi. Bu sonuçların Levi’s markasının gücünü yansıttığını ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu