Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lavrov’dan ABD ve Avrupa Açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD ve Avrupa ülkeleriyle ilgili değerlendirmede bulundu. Detaylar haberde...
Lavrov’dan ABD ve Avrupa Açıklaması
HABER GİRİŞ

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Birleşmiş Milletler’de (BM) açıklamalarda bulundu. ABD ve Avrupa ülkelerinin sürekli üzerine yükümlülükler aldığını ama hiçbirini yerine getirmediğini söyledi.

Lavrov, Batı’nın Rusya’ya karşı tutumunu değerlendirerek, “ABD ve NATO’da Avrupalı müttefiklerinin, Rusya’ya yönelik nükleer silah kullanma senaryolarını da içeren son ortak tatbikat dizisi soğuk savaştan bu yana benzeri görülmemiş bir olay” açıklamasında bulundu
Rus yetkiliyi Batı’yı “Yalan İmparatorluğu” olarak vurguladı.

Rusya’yı stratejik yenilgiye uğratma hedefinin açıklandığını belirten Lavrov, “Bu takıntı, kendi dokunulmazlıklarını hisseden ve aynı zamanda temel bir kendini koruma duygusunu kaybeden sorumsuz politikacıların gözlerini tamamen kör etmiştir.” dedi.

Ankara-Şam ilişkileri hakkında konuşan Lavrov, Şam ile Ankara arasında başlayan normalleşme sürecini memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

İranlı meslektaşlarıyla birlikte bu sürece destek vermeye çalıştıklarını aktardı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.