Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lavrov: Ukrayna’ya Saldırılar Görüşmelere Kadar Sürecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna tarafı ile müzakereden yana olduklarını ancak bu olana kadar saldırıların sürebileceğini söyledi.
Lavrov: Ukrayna’ya Saldırılar Görüşmelere Kadar Sürecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın 24 Şubat tarihinde Ukrayna’ya yönelik askeri harekat sürüyor ve geçen zaman içerisinde çok sayıda insan öldü ve yaralandı. Savaş devam ederken taraflardan sürece dair açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna ile müzakerelere açık olduklarını ancak bu olana kadar saldırıların süreceğini söyledi. Askeri operasyona dair açıklamalarda bulunan Lavrov, “Bir sonraki görüşmeye kadar Rusya’nın Ukrayna’daki askeri operasyonları durmayacak” diye konuştu.

‘Ukrayna Müzakerelerde 180 Derece Döndü’

Ukrayna ile görüşmemek için bir nedenleri olmadığını belirten Lavrov, Ukrayna’nın müzakerelerde dönüş yaptığını ancak kendilerinin sabırlı olacağını kaydetti.

Askeri operasyonu ABD’nin dünyaya hakim olma politikasını sona erdirmek için başlattıklarını vurgulayan Lavrov, Ukrayna ile barış sağlanana kadar saldırıların süreceğini söyledi.

Savaşın başladığı günden bu yana Rusya ve Ukrayna heyetleri belirli zamanlarda bir araya gelmişti. Bu görüşmelerden sonuncusu 29 Mart tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilmişti.

Daha öncesinde ise iki ülkenin dışişleri bakanları 10 Mart’ta Antalya’daki Diplomasi Forumu’nda bir araya gelmişti. Yapılan temaslar sonucunda belirli oranda yol alındığı ancak somut bir anlaşma sağlanamadığı bildirilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu