Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lavrov: Çıkarlarımıza Uygunsa Ukrayna Önerilerini Değerlendiririz

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ülke çıkarlarına uygun olması halinde Ukrayna'ya ilişkin önerileri değerlendirebileceklerini dile getirdi. Detaylar...
Lavrov: Çıkarlarımıza Uygunsa Ukrayna Önerilerini Değerlendiririz
Yorum

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Myanmar Dışişleri Bakanı Than Swe ile yaptığı görüşmede, Moskova’nın, Rusya’nın meşru çıkarlarına uygun düşmesi halinde Ukrayna’daki anlaşmazlığın çözümüne yönelik tüm ciddi önerileri değerlendireceğini söyledi.

Düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Lavrov, “Sahadaki gerçekleri ve Rusya Federasyonu’nun temel meşru çıkarlarını dikkate alacak her türlü ciddi teklifi değerlendirmeye hazırız.” şeklinde konuştu.

“Meşru Çıkarları Dikkate Alacak Tekliflere Açığız”

Batı’nın Kiev rejiminin eliyle Rusya’ya karşı bir savaş başlattığına dikkat çekerken Rusya’nın güvenliğine doğrudan tehditler yaratıldığını öne sürdü.

Küresel Güney’de yer alan bazı ülkelerin Ukrayna’daki anlaşmazlığın çözümü için Rusya’ya görünüşe göre samimi amaçlarla yürütülen girişimlerde bulunduğunu sözlerine ekledi.

Lavrov ayrıca, Moskova yönetiminin Myanmar’ın Ukrayna’da olup bitenlerle ilgili izlediği ağırlıklı, dengeli ve objektif konumu son derece takdir ettiğini belirtti.

“NATO’nun Sızma Planları Tehlikeli”

Asya-Pasifik bölgesindeki gidişatın pek olumlu olmadığına dikkat çeken Lavrov konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Myanmar ile birlikte, Güneydoğu Asya’daki bütün devletlerin ve tüm Asya-Pasifik bölgesinin ayrımcı olmayan eşit bir temelde sürdürülebilir kalkınmasını sağlayabilecek kapsayıcı, etkili bir güvenlik mimarisinin bölgede oluşturulması ihtiyacını yeniden teyit ettik.”

Batı’nın Asya-Pasifik bölgesine blok unsurlar sokmaya çalıştığından da bahseden Lavrov, özellikle NATO’nun buraya sızma ve kendi kurallarını oluşturma yönündeki açıkça duyurulmuş planlarının tehlikeli olduğuna vurgu yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu