Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Latin Amerika’da Kripto Cüzdan Pazarı Ciddi Büyüme Gösterdi

Latin Amerika ülkelerinde kripto para birimlerinin yüksek oranda benimsenmesi, kripto cüzdan pazarının büyümesini önemli ölçüde destekledi. Detaylar...
Latin Amerika’da Kripto Cüzdan Pazarı Ciddi Büyüme Gösterdi
HABER GİRİŞ

Latin Amerika ülkelerinde kripto para birimlerinin yüksek oranda benimsenmesinin, kripto cüzdan pazarının büyümesini önemli ölçüde desteklediği belirtildi. Araştırmalar, bölgedeki kripto cüzdan pazarının gelecek 10 yıllık süre içinde önemli derecede büyüyeceğini ortaya koydu.

Bölgedeki kripto cüzdan pazarının büyüklüğünün 2023 yılı itibarıyla 1.505,9 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

Kripto Cüzdan Pazarı Genişlemeye Devam Ediyor

2023’ten 2033’e kadar ise yüzde 9,3’lük yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) ile genişlemesini sürdüreceği tahmin ediliyor.

Latin Amerika’da kripto cüzdan pazarının büyümesini sağlayan en önemli unsurlar Bitcoin gibi kripto para birimlerinin yüksek oranda benimsenmesi, havale ödemelerine yönelik artan talep, yüksek enflasyon oranları ve elverişli düzenleyici ortam olarak sıralanıyor.

Cüzdan Kullanımı ve Kripto Benimsemesinde 5 Ülke Ön Planda

Brezilya, Kolombiya, Arjantin, Meksika ve Şili, Latin Amerika’daki kripto cüzdan kullanıcıları açısından önde gelen ülkeler olarak öne çıkıyor. Bu ülkeler, bölgedeki tüm kripto para birimi kullanımının yaklaşık yüzde 84’ünü oluşturuyor.

GCM Yatırım Banner

Latin Amerika’daki en popüler kripto cüzdan türleri, kolaylık ve erişilebilirlik sunan çevrimiçi veya bulut tabanlı cüzdanlar olan sıcak cüzdanlar. Bununla birlikte, güvenlik ve gizlilik sağlayan çevrimdışı veya donanım tabanlı cüzdanlar olan soğuk cüzdanlar da dijital varlıkları için daha fazla koruma arayan kullanıcılar arasında ilgi görmektedir.

Latin Amerika’da kripto cüzdanları için en baskın işletim sistemleri, pazar payının yüzde 90’ından fazlasını oluşturan Android ve iOS’tur. Bununla birlikte, masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanıcıları için Windows, Linux ve Mac OS gibi diğer işletim sistemleri de mevcuttur.

Bölgedeki kripto cüzdanlarının ana uygulamaları kişisel kullanım, e-ticaret, ticaret ve yatırım olarak sıralanmaktadır.

Çok sayıda kullanıcı kripto para birimlerini çeşitli amaçlarla saklamak, göndermek ve almak için kripto cüzdanları kullandığından, kişisel kullanım en büyük segment konumundadır. E-ticaret ise daha fazla tüccar ve tüketicinin kripto para birimlerini çevrimiçi işlemler için bir ödeme yöntemi olarak benimsemesiyle en hızlı büyüyen segment durumundadır.

Latin Amerika’da kripto cüzdanlarının başlıca son kullanıcıları bireyler ve şirketlerdir. Bireyler, kişisel veya profesyonel nedenlerle kripto para kullanan çoğu kripto cüzdan kullanıcısını temsil eden en büyük segmenttir. İşletmeler, iş operasyonlarını iyileştirmek ve müşterilerine yenilikçi çözümler sunmak için kripto cüzdanlardan yararlandıkları için en hızlı büyüyen segmenttir.

Palacio: Şartlar Oluştukça Büyüme Devam Edecek

Bitsa Card Genel Müdürü Antonio Palacio konuya dair açıklamasında, “Kullanıcıların kripto cüzdanının nasıl çalıştığını ve birincil amacını anlaması gerekiyor. Şirketler, kullanıcılarına ürünlerini kullanmanın avantajlarını ve kripto cüzdanlar gibi ürünlerin nasıl çalıştığını açıklamak ve öğretmek için doğru miktarda zaman harcarlarsa, kripto cüzdan pazarı Latin Amerika bölgesinde ve dünyada büyümeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Uzmanlar, Latin Amerika’da kripto cüzdanların geleceğinin, hükümetlerin, işletmelerin ve tüketicilerin gelişmekte olan bu teknolojiyi nasıl benimsemeye ve şekillendirmeye devam edeceğine bağlı olacağını belirtmektedir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın