Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Larry Fink: BlackRock Çin’de Lider Bir Varlık Yöneticisi Olmayı Planlıyor

Uluslararası yatırım kuruluşu BlackRock’ın CEO’su Larry Fink, şirketin Çin’de lider bir varlık yöneticisi olmayı planladığını söyledi. Detaylar aşağıda;
Larry Fink: BlackRock Çin’de Lider Bir Varlık Yöneticisi Olmayı Planlıyor
HABER GİRİŞ

Uluslararası yatırım kuruluşu BlackRock’ın CEO’su Larry Fink, hissedarlara gönderdiği yıllık mektubunda şirketin Çin’de lider bir varlık yöneticisi olmayı planladığını söyledi. Çin’in gelecekteki en büyük büyüme fırsatlarından biri olduğunu dile getiren Fink; “amacımız ülkenin önde gelen küresel varlık yöneticilerinden biri olmak” dedi.

Endişe veren ekonomik yavaşlamaya ve devam eden ticaret savaşına rağmen CEO, Çin’de daha çeşitli ve uzun vadeli yatırım çözümleri için hala artan bir talep gördüğünü kaydetti. Öyle ki Larry Fink’e göre önümüzdeki beş yıldaki varlık büyümesinin yarısı Asya’dan ve büyük ölçüde Çin’den gelecekti. İşte bu nedenle BlackRock , Çin’deki varlık yönetimi işini tıpkı ABD’deki lider konumuna getirmeyi hedefliyordu.

Yönetimi altındaki 6 trilyon dolarlık varlıkla BlackRock, önümüzdeki beş yılda sektördeki en büyük büyüme fırsatına sahip olacağını düşündüğü Çin’de lider olmayı hedeflediğini açıkladı.

BlackRock Önümüzdeki 5 Yılda Çin En Büyük Büyüme Hızı Sahip Olacak Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan şirketin CEO’su Pazartesi günü hissedarlara gönderdiği yıllık mektubunda, Çin’le ilgili hedeflerini açıkladı. Ayrıca verdiği bir demeçte de BlackRock’ın çoğunluk kontrollü bir iş kurma sürecinde Çinli düzenleyicilerle görüşme halinde olduğunu belirtti. Financial Times’a konuşan Fink, Çinlilerin varlık yönetim alanlarında küresel firmaların daha fazla katılımı için uğraştıklarını çünkü artan bir emeklilik krizi yaşadıklarını aktardı.

Zaten varlık yöneticisi son zamanlarda Çin hisse senedi piyasalarında yükselmeye eğilimli pozisyon almış, özel sektör parasının yerli şirketlere fon sağlayabileceği yeni yollar için itiş yapmıştı.

BlackRock’ın CEO’su Larry Fink Yıllık Hissedar Mektubu Çin Hedefleri Çin’in içine doğru itiş BlacRock ve diğer varlık yöneticilerinin işlerinde büyük değişiklikler olarak karşımıza çıkıyordu. BlackRock para yöneticileri arasında devam eden ücret savaşında karında yavaşlamalar görmüştü. Örneğin son 12 ay boyunca şirketin yönetimi altındaki varlıkları yüzde 5 gerileyerek 5.98 trilyon dolara gerilemiş ve dördüncü çeyrek geliri de beklentilerin gerisinde kalmıştı.

Link de yıllık mektupta; “2018, varlık yönetimi endüstrisi için zor bir yıl ve değere daha fazla odaklanma, sıkı rekabet, daha fazla işletme karmaşıklığı, eski işletme modellerinin bozulması dahil gelecek şeylerin bir göstergesiydi” dedi. New York merkezli şirket şu anda geniş bir yeniden yapılanma içinden geçiyordu ve 20 direktörünün rollerini karıştırıp alternatif yatırım işlerini genişletmeyi hedefliyordu.

GCM Yatırım Banner

İlaveten Fink, bugünün yatırım tarzının kısa vadeli hedeflere çok fazla odaklandığını ve emeklilik gibi uzun vadeli hedeflerin yerine getirilemediğini vurguladı. Bu noktada düşüncesini de şöyle anlattı: “İnsanların yatırım kültürü ve finansal piyasaların yapısı konusunda giderek daha fazla hayal kırıklığına uğradıklarına inanıyorum. Hız ve madde eksikliğine odaklanılıyor. Ancak uzun vadeli hedefler ve sonuçlar hakkında çok az konuşma var.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.