Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO: Pistlerin En Sinirli Boğası!

Lamborghini, Dallara Engineering ile ortak yürüttüğü proje sonunda yolların en kızgın arabası Super Trefeo EVO'yu çıkardı. İşte karşınızda agresif Huracan...
Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO: Pistlerin En Sinirli Boğası!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Yazımıza başlamadan bu arabanın İtalyan firma tarihinin modifiye de zirve noktası diyebiliriz. İlk kez Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen Super Trofeo EVO, GT ve CP yarışları için özel olarak hazırlandı.

Almanya, 2017 Frankfurt Fuarı bu sene gerçekten çok sıcak geçti . Mercedes Project One ve BMW Vision i5 gibi akla durgunluk veren modellere ev sahipliği yapıldı.

Standların en sıra dışı arabası da Trofeo ile Lamborghini cephesinde görülmüş oldu. Bu süper spor ötesi otomobil kesinlikle show veya başka bir amaçla yapılmadı. Trofeo EVO dayanıklılık ve aerodinamik yapılar üzerine inşa edildi. Kafasında sadece hız var!

Super Trofeo siyah ve sarının buluştuğu, oldukça güzel kaporta rengi ve çıkartmalara sahip.

Paratic Placeholder 640x360

Bu modifiyeli boğanın karbon çalışmalarına tampon rüzgarlığından başlanmış. Mükemmel seviyede ayarlanan hava dirençleri, standart ve bir önceki modele göre %8 azaltıldığı söylendi.

Paratic Placeholder 640x360

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?
Super Trofeo’nun kaputtan başlayan hava delikleri, çamurluklardan devam ederek arka kısma kadar uzanıyor.

Paratic Placeholder 640x360

Amacının yarışmak olduğunu karoserinden fazlasıyla aktaran Trofeo, Monza Pisti’nde verdiği 1:43.3 zamanlamayla değişimin karşılığını çoktan almış.

Paratic Placeholder 640x360

Arka kısma geçmeden önce tavana yapılan F1 tipi hava girişini fark ediyoruz. Tarihin unuttuğu spor otomobillerde adı geçen Dallara Engineering’ın bu araba üstünde yaptığı mühendisliği şimdi daha iyi anlıyoruz.

Paratic Placeholder 640x360

Trofeo EVO’nun arka bölümüne baktığımızda sistemli yerleştirilmiş kuyruğunu görüyoruz. Aracın arka kısmına yüzlerce kilo yere bastırma kuvvetinin uygulandığı yerde diyebiliriz.

Paratic Placeholder 640x360

Far ve çevresinde fazla oynamalar yapılmasa da aşağı kısımlarda büyük karbon difüzörün çıkıntılı çamurluğu ile olan bütünlüğünü görüyoruz. Egzozlar da gizlenmemiş.

Paratic Placeholder 640x360

Yeni yarışçıya, Huracan’ın hali hazırda kullandığı 5.2L 620 hp V10 ünitesi aktarılmış.

Paratic Placeholder 640x360

Huracan’ın 2.9 sn kalkışına karşı, Trofeo hafiflik avantajını kullanarak daha kısa sürelerde kalkışını tamamlıyor.

Paratic Placeholder 640x360

Lamborghini’in Super Trofeo EVO için biçtiği fiyat 235 bin Euro. Türkiye sınırlarında bu arabanın hayalini kuranlar varsa en az 3 milyon TL olacağını söylemek isteriz.

Paratic Placeholder 640x360

İtalyanca çevirisi “ganimet” olan Trofeo, büründüğü yapısıyla bizleri büyüledi. Zaten Huraca’nın standart görüntüsü terletmeye yeterken, GT tarzı ile Marvel kahramanları oluyor.

İlginizi Çekebilir :

Paratic Placeholder 640x360
Jon Olsson’dan Kışa Özel Bir Lamborghini Versiyonu: “Huracan Winter Project”

Bu arabanın tarzını Dodge’nin Challenger Serilerine hazırladığı, drag yarışlarının en güçlü olan Demon‘a benzetebiliriz. Huracan’ın böyle bir şekle büründürülmesi agresif duruştan ziyade, hafif yapıyla daha performanslı sürüşler sağlamak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.