Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Hızlı Kamera Aracı Lamborghini “HuraCam”ın Nasıl Çekim Yaptığı Gösterildi!

Heyecandan yerimizde duramadığımız hızlı otomobil sahneleri işte böyle çekiliyormuş!
En Hızlı Kamera Aracı Lamborghini “HuraCam”ın Nasıl Çekim Yaptığı Gösterildi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kısa bir süre önce sizlere dünyanın en hızlı kamera aracı Huracan hakkında bilgiler sunmuştuk. Yaptığı işe uygun olan “Hura-Cam” ismi verilmişti. Başlıbaşına etkileyici karoser yapısına sahip hızlı spor araba, film ve reklam çekimlerinde marka farketmeksizin hepsini kovalayabiliyor.

Veya tam tersi. Gözümüzün önüne heyecanlı aksiyon sahnelerindeki otomobil sahnelerini hatıladığımızda yapılan işlerin zorluğu şimdi daha iyi anlaşılacak. Huracan’ın ünvanı bu kadarla da bitmiyor. Üzerine kurulan sistemin inanılmaz derecede pahalı olduğunu da söyleyelim.

Spor Araç Üzerine 5 Eksenli Kamera Sabitleme Aparatı Bulunuyor

Spor Araç Üzerine 5 Eksenli Kamera Sabitleme Aparatı BulunuyorGyro Stabilized Sytem tarafından koyulan video çekim üniteleri, iç kısımdan kontrol edilen bir kumanda sayesinde, çok yönlü anlık açı çekimlerini yapabiliyor. Teçhizat tamamen sinema sistemine uyarlı. RED Epic 8K kamera ile çekimler yapılıyor. Önceki yazımızda da belirtmiş olduğumuz gibi kameranın takıldıktan sonra çerçeve kontrolleri dahil olmak üzere aylarca süren bir ayar süresi olmuş.

Belki buradan bizler olayı basit görüyor olabiliriz. Kaput söküldü, gerekli olanlar yerlerine koyuldu ve çekim başladı… Birde ayarlardan sonra deneme çekimlerinin hız ayarlarının kontrolü yapılmış. Yani yüksek hızlarda en iyi çekimlerin koordinatlarına da bakılmış diyebiliriz.

V10 motoru ile harikalar yaratan Huracan, HuraCam haliyle de yine 620 beygir gücünün enfes çıkışlarıyla hiç bir kareyi kaçırmayacak. Toplam da  otomobil ile birlikte sistem tam 800 bin dolar değerinde. Lambo’nun 200 bin dolar civarlarında olduğunu varsayarsak, kalan kısım kameralara ait oluyor. O zaman sizi videomuzla baş başa bırakalım!

GCM Yatırım Banner

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.