Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lamborghini Gallardo’lar ECU Hatası Yüzünden Servislere Çağrılıyor!

Lamborghini'nin en çok satan modeli Gallardo, servislere geri çağırılıyor. İşte detaylar...
Lamborghini Gallardo’lar ECU Hatası Yüzünden Servislere Çağrılıyor!
HABER GİRİŞ

Tasarımını Italdesign‘ın yaptığı Gallardo, 10 yıl üretimde kalan ve markaya çok şey katan modellerden birisidir. Lambo’nun en çok satan modeli olan Gallardo, şimdi elektronik beyin arızası ile başı dertte. Aldığımız bilgilere göre 2003 ile 2013 yılları arasında üretilen hızlı serinin, gösterge panelinde yanlış bilgiler verdiği söylendi.

Bununla birlikte Lamborghini’nin ikinci araç geri çağırması oldu. Öncesinde 2.4 milyon dolarlık Centeranio, konusu basit de olsa servislere çağrılmıştı.

Gallardo’nun ECU yazılım sorunu yaşadığı söylendi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kontak kapatıldığı zaman aracın sorun kodlarının silindiği söylendi. Bu da sürücülerin olası bir sorun karşısında habersiz kalacağı anlamına geliyor. Bakıldığında söylemi basit gibi dursa da sonu kötü bitebilecek bazı olaylara sebebiyet verebilir.

Lamborghini sürücüleri arızalı bir otomobille yolculuk etmiş ve ediyor olabilirler!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Hatalı yazılımdan dolayı bazı sürücülerin arızalı bir Gallardo ile yolculuk etmiş olabileceğinden söz edildi. Mesela araçta ateşleme sorunu olabilir, akü zayıf olabilir, ABS arızalı olabilir vb. birçok sorunu kullanıcıların göremeyeceği bildirildi.

NHTSA geri çağırmanın 14 Aralık’ta başlamasını bekliyor!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Hatanın kaç adetlik bir aracı kapsayacağı söylenmedi. Lamborghini bu modelini bazı özel baskı ve türevlerle birlikte 14.000 adet üretti. Rakam açıklanmadığına göre biz ECU düzeltim programının bu 14 bin adedi kapsayacağını düşünüyoruz.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
İtalyan Lamborghini de Hibrit Motora Geçiş için Hazırlanıyor!

Plazalardan randevu alarak başlatılacak düzeltme operasyonunda teknisyenler aracı kontrol edecek ve motor yazılımı ücretsiz olarak revize edecek. Lamborghini Gallardo’nun çözümü basit, sonuçları kötü şeyler doğurabilecek geri çağırmasından detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.