Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2.4 Milyon Dolarlık Lamborghini Centenario’nun Geri Çağrılma Sebebi Oldukça Enterasan!

İtalyan Lamborghini'nin özel serilerinden olan Centenario için geri gel çağrısı yapıldı!
2.4 Milyon Dolarlık Lamborghini Centenario’nun Geri Çağrılma Sebebi Oldukça Enterasan!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Otomobil üreticileri arasında araç toplatmaları normal karşılanmasada bana göre olabilecek bir şey. Kimisi el yapımı kimisi fabrikasyon. Robotların ve bantların olduğu üretim yerlerinde mühendis veya tedarikçi kaynaklı aksaklıklar çıkabiliyor. Mesela geçtiğimiz sene dünyanın en büyük markalarına da hava yastığı satan Takata firması yüzünden yüzbinlerce araç geri çağrılmıştı.

Sonuçları maddi bakımdan felakete dönüşse de otomotivciler bildikleri bir hatanın üstünü örtmenin ileride daha büyük sıkıntı olacağını bilirler. Şimdiki geri çağırma durumu çok garip ama Lamborghini‘den geldi. Bugatti’nin Chiron’larını servislere davet etmesinin bir level üstünün olmayacağını düşünmemem gerektiğini de anlamış oldum.

Sadece 40 Adet Üretilen Centenario’nun 11 Adeti Durumdan Etkileniyor!

Sadece 40 Adet Üretilen Centeranio'nun 11 Adeti Durumdan Etkileniyor!Hataların fiyatla da orantısının olmayacağını gördükten sonra bu hiper sporcunun neden servislere gelin çağrısında bulunulduğuna bakalım. ABD Ulusal Karayolu Güvenliği İdaresi, 11 adet Centenario’nun üzerine yapıştırılan güvenlik etiketinde yazan bilgilerin yanlış olduğunu ve bir anca önce bunun düzeltilmesini istemiş. Yanlış bilgide aracın kilogramı!

Göründüğü üzere fren, motor veya aks gibi parçalarda hata durumu yok. Zor ihtimal olsa da özel el yapım otomobillerde de aksaklıklar doğabiliyor.

LP Serilerinin En Vahşisi Centenario Oldukça Hızlı

LP Serilerinin En Vahşisi Centeranio Oldukça HızlıLP 770-4 roadster ve cabrio olarak üretilen spor aracı 6.5L V12 bir motor besliyor. 4×4 çekiş sistemiyle hareketi ona ivme ve kalkışlarda inanılmaz saniye bazlı rakamlar çıkartıyor. 2.9 gibi 0-100 km kalkış süresi sadece 31 metre sürüyor. 770 beygirlik ünitesi 690 nm tork sağlayarak Centeranio’yu +350 km/h maksimum hızlara sorunsuz çıkartıyor.

GCM Yatırım Banner

Karoseri ve alt bileşenlerin hafif malzemeyle imal edilmesi Lambo’nun asi gencini istenilen süratlere çıkartabiliyor. Tüm özellikleri, üstün araç olması bir yana fiyatı bile çoğu kimsenin sahip olamaması demek. 1.9 ile 2.4 milyon dolar arasındaki değişen fiyatlar ilk satış anındaki etiketi. Sonradan en özel seriler arasında geçen Cento için en az 4 milyon doları gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.