Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lamborghini Amerika’daki Binlerce Aventador’u Servislere Geri Çağırıyor!

Lamborghini, süper V12'si Aventador'da çıkan bir aksaklıktan dolayı müşterilerini servislere gelmeye davet ediyor.
Lamborghini Amerika’daki Binlerce Aventador’u Servislere Geri Çağırıyor!
HABER GİRİŞ

İtalyan süper araba üreticisinin rakip tanımayan modellerinin neler yaptığı ortada. VW bünyesine geçişle birlikte artık mühendisliğin hangi noktada olduğunun ispatı yapıldı ve buna da devam ediyor! Onlarca yıldır Ferrari ile süren rekabetlerinin sonun da Lambo, bir adım önde olabilmek için tahmin edilemeyecek yerlerden dalış yapmıştı.

Hatırlarsanız 2017 yılında Fransız Bugatti hakkında çok ilginç bir haber sunmuştuk. Dünyanın en hızlı kara taşıtı olan Chiron’lara geri gelin çağrısı yapılmıştı. Ve bizde en pahalı “düzeltme davetiyesi” demiştik. Egzotik araba hatalarında İtalyan Lamborghini’nin de Centenario ile birlikte ismi iki kere geçmiş olacak. Aventador’ların çağrılma nedenine buyurun beraber bakalım!

Aventador’un Motor Yazılımı Hatalı Olabilir!

Aventador'un Motor Yazılımı Hatalı Olabilir!Doğal emişli motorların kalan en güçlü örneğini taşıyan Aventador‘da, VW’nin geliştirdiği 7 ileri otomatik vitesin değişim süreçlerinde hata olduğu bildirildi. Motorun yazılımsal bir hatadan dolayı devir iniş çıkışlarında aksaklıklar olduğu söylendi.

Aventador’un 7 ileri vitesinin bazı durumlarda sürekli düşürme politikası izlediği söylendi. Spor aracın alçak devirlerde otomatik olarak vites düşürdüğü aktarıldı. Yetkililerde bunun motor yazılımından kaynaklı olarak vites değişimine yansıdığını düşünüyorlar.

Hatalı olan yazılım, motorun normal seyrindeyken gereksiz devirlenme yapıp, buna bağlı olarak vitese giden güç aktarımları yanlış analiz ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Amerika’daki Neredeyse Tüm Aventador’lar Bundan Etkilenecek

Amerika'daki Neredeyse Tüm Aventador'lar Bundan Etkilenecekİtalyan şirket hatayı ilk olarak yazılımı güncellemeyle gidermeye çalışacak. Yazılım güncellemesi 22 Mart 2011 ve 14 Ekim 2017 tarihleri arasında coupe ve 2012 – 2018 yılları arasında üretilen roadster olamak üzere toplam 1.700 aracı kapsıyor. Verdiğimiz rakam ABD  için geçerli. Dünya genelinde de ayrıca bir hesaplama yapılacağı söylendi.

Çoğu firmada çıkabilecek, basit ama can sıkıcı bir hata olarak gözüküyor. Bakalım Lamborghini bunu sadece bir yazılımla atlatabilecek mi?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.