Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KYK Yurtları için İhbar Hattı Kuruluyor

KYK yurtlarındaki kaza ve ihmallerin artmasıyla öğrencilerin şikayetleri yüksek sesle dile getirilir oldu. Öğrencilerin seslerini duyuracak ihbar hattı kurulacak.
KYK Yurtları için İhbar Hattı Kuruluyor
HABER GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan üniversite öğrencilerinden gelen şikayetler üzerine CHP rapor oluşturdu. KYK Yurtları İzleme Komisyonu’nun oluşturduğu raporda, son bir ayda barınmadan, beslenmeye ve güvenliğe kadar eksikliklerin olduğu ortaya konuldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç, trajik olayların ortaya çıkarılması ve çözüm üretilmesi için ihbar hattı kurulacağını söyledi.

Kılıç, “Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde kurduğumuz parti meclis üyelerimiz ve milletvekillerimizden oluşan KYK Yurtları İzleme Komisyonu, KYK yurtlarında yaşanan hak ihlalleri, ihmal ve kötü yönetim uygulamalarını bizzat takip edip, inceleyerek çözüm sunacak” dedi.

CHP Gençlik Kollarının kuracağı ihbar hattında, yurtlarda usule aykırı uygulamaların bildirileceği ve sorunlar için tespit ve müdahale imkanının tanınacağını kaydetti. İhbar hattına gelen şikayetlerin raporlaştırılıp düzenli aralıklarla kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

Parti Genel Başkan Yardımcısı, “İhlal ve ihmallerle ilgili sorumluların takip edileceği, gereken adımların atılacağı bir süreç başlatacağımızı duyurmak isterim” diyerek, politika yapıcıların üzerine düşen sorumluluğu eksiksiz olarak yerine getireceği sözünü verdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.