Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kuzugrup’a Tedbir Geldi! CW Enerji’den Temettü Kararı

KAP üzerinden yapılan açıklamalarda KZGYO, ARZUM, ISKPL ve UNLU’ya tedbir geldiği belirtildi. CWENE, temettü kararını paylaştı. İşte detaylar;
Kuzugrup’a Tedbir Geldi! CW Enerji’den Temettü Kararı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden volatilite bazlı tedbir sistemi (VBTS) kapsamında toplamda 4 şirkete tedbir uygulandığını açıkladı. Tedbire konu olan şirketlerin Kuzugrup GYO A.Ş (KZGYO), Arzum Ev Aletleri (ARZUM), Işık Plastik (ISKPL) ve Ünlü & CO. (UNLU) olduğu ifade edildi.

Duyuruda ismi geçen şirketlerin paylarında 08.09.2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 06.10.2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği belirtildi.

21 – 22 – 23 Ağustos tarihlerinde 20,7  TL’den halka arz olan KZGYO, Borsa İstanbul’da 29 Ağustos’ta işlem görmeye başlamıştı. Şirket, 7 günlük süreçte tavandan işlem görerek 40,3 TL’ye kadar yükseldi.

CW Enerji

Yatırımcıların yakından takip ettiği hisseler arasında yer alan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi (CWENE), 7 Eylül’de kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı.

Şirketin yatırım döneminde olması ve sağlıklı nakit akışının devam ettirilmesi ve uzun vadeli menfaatler kapsamında 2022 hesap dönemine ait dağıtılabilir karın temettü olarak verilmeyeceğini bildirdi. Dağıtılabilir karın genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan tutarın geçmiş yıl karları hesabına aktarılmasına karar verildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

CWENE, kapanışını yüzde 2,8 değer kaybıyla 368,5 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.