Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kuzey Boru’dan Dijital Yatırım! Teknoloji Sektörüne Yöneldi

Kuzey Boru bugün KAP üzerinden dijital teknoloji alanına yatırım yapacağına ilişkin karar aldığını açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
Kuzey Boru’dan Dijital Yatırım! Teknoloji Sektörüne Yöneldi
HABER GİRİŞ

2023 yılındaki halka arz rüzgarında adından sıkça söz ettiren, yükselişini 2024 yılına da taşıyan Kuzey Boru A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden dikkat çeken bir bildiri paylaştı. Kuzey Boru KAP üzerinden Dijital Teknoloji Yatırımı Kararı aldığını açıkladı.

Son dönemde yatırımcıların yakından takip ettiği Kuzey Boru bugünkü KAP bildirisinde, şirket yönetim kurulunun 20 Şubat 2024’te (Dün) 2024/07 numaralı karar ile dijital proje başlatılacağına işaret etti.

Dijital projenin, satış kanallarının geliştirilmesi için yapay zeka destekli dijital pazarlama ve yapay zeka ile satış sürecinin yönetileceği e-ihracat çözümleri için kurum içi yazılım ekipleriyle “K-Commerce” adında olacağı kaydedildi.

Kuzey Boru tarafından başlatılacak olan dijital proje yatırımı için 500 bin dolar kaynak ayrılmasına karar verildiğinin altı çizildi.

Paratic Piyasalar Kuzey Boru Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da KBORU koduyla 14 Aralık 2023’te pay başına 36,20 liradan işlem görmeye başlayan şirket hissesi bugün TSİ 12.31 itibarıyla yüzde 0,19 düşerek 153,6 liraya geriledi.

GCM Yatırım Banner

Şubat ayı sonuna kadar üzerinde emir paketi tedbiri bulunan KBORU payları, aylık bazda yüzde 78,23 oranında yatırımcısına kazandırdı. Hisse haftalık bazda ise yüzde 14,17 yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.