Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoini Sevdi! Yüzde 10 Daha Yükseldi

Dijital varlık fonlarına ilişkin yeni CoinShares raporu, Solana'nın kurumsal yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ettiğini ortaya koydu. İşte detaylar...
Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoini Sevdi! Yüzde 10 Daha Yükseldi
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle en büyük 7. kripto varlık konumundaki Solana (SOL), geçen hafta Bitcoin’in (BTC) yanı sıra diğer tüm kripto para birimlerinden daha fazla kurumsal giriş kaydederek dikkat çekmeye devam etti. Kurumsal yatırım ürünleri art arda sekiz hafta boyunca önemli girişlere tanık oldu ve bu süreçte bazı kripto para birimleri diğerlerinden daha fazla miktarda giriş aldı.

Dijital varlık fonlarına ilişkin yeni CoinShares raporuna göre kripto endüstrisindeki son gelişmeler, kripto yatırımcılarının ilgisini çekmeye devam etti ve girişlerin çoğunluğu Bitcoin ürünlerine gitti.

Solana Kurumsal Yatırımcılar Arasında İvme Kazandı

Solana bu yıl inanılmaz bir yükseliş yaşarken ağın yerel SOL tokenı yılın başından bu yana yüzde 465’in üzerinde artış gösterdi. Aynı zamanda, Solana’ya bağlı yatırım ürünleri kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi gördü ve bu yıl girişler 135 milyon dolar seviyesini aştı.

CoinShares’e göre dijital varlık yatırım fonları geçen hafta toplam 176 milyon dolarlık giriş kaydetti. Bu toplam girişin 155 milyon doları Bitcoin’e yapıldı ve son sekiz haftalık girişler şu anda yönetim altındaki toplam varlıkların yüzde 3,4’ünü temsil ediyor.

Toplam giriş, bu yıl 1,32 milyar dolara ulaştı, ancak sırasıyla 10,7 milyar dolar ve 6,6 milyar dolar olan 2021 ve 2020 yıllarının oldukça gerisinde kaldı.

GCM Yatırım Banner

CoinShares’in son raporu, Ethereum ürünlerine haftalık girişin yüzde 93,27 gibi şaşırtıcı bir oranda düşerek 49,1 milyon dolardan 3,3 milyon dolara gerilediğini ortaya koydu. Solana ise neredeyse yüzde 10 artışla 12,4 milyon dolardan 13,6 milyon dolara kadar çıktı.

CoinShares Kurumsal Yatırımcı Girişleri Raporu
Kaynak: CoinShares

Diğer altcoinler de büyük girişler elde etmekte zorlandı; Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) sırasıyla 0,4 milyon dolar ve 0,5 milyon dolarlık giriş kaydedebildi. Uniswap (UNI) ve Polygon (MATIC) sırasıyla 0,55 milyon dolar ve 0,86 milyon dolarlık küçük çıkışlar gördü.

Girişi Etkileyen Unsurlar

Kripto paraların çoğu geçen hafta kısa bir konsolidasyon döneminden geçti, ancak bu durum yatırım ürünlerine yansımadı. Coinshares’in raporu, özellikle Bitcoin girişlerini, ABD’de spot tabanlı bir Bitcoin ETF’inin yaklaşan onayıyla ilgili güçlü bir yükseliş hissiyatına bağlıyor.

Bu etkilerin ve geçen ay gerçekleşen yüzde 101’lik fiyat artışının ortasında Solana, ekosisteminin kurumsal yatırımcıların ilgisini çekebilecek diğer yönlerinde de büyüme kaydetti. Solana ağı, son aylarda kilitli toplam değerdeki (TVL) en etkileyici performanslardan birini sergiledi.

DeFiLlama’dan elde edilen veriler, ağdaki toplam TVL’nin geçtiğimiz ay yüzde 77,62 artışla 576,44 milyon dolara ulaştığını ortaya koydu. Platform, ayrıca geçen hafta merkezi olmayan borsalardaki SOL işlem hacminde bir artış olduğunu da gösterdi.

Zincir üstü istihbarat platformu Messari’ye göre Solana artık merkezi olmayan fiziksel altyapı ağı (DePIN) projelerinin merkezi konumunda bulunuyor. Zorlu piyasaya rağmen Solana, DePIN projelerinin merkezi haline gelerek ve Firedancer gibi önemli ürün duyurularla büyük kripto varlıklarından daha iyi performans gösterdi.

SOL Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Solana fiyatı, haber yazımı itibarıyla son gün içindeki geri çekilmeyle birlikte şu anda 56 dolar civarında işlem görüyor. Yatırımcılar ise hala 60 doların üzerinde güçlü bir kırılma bekliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.