Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kurum: Ev Hanımlarına Yıpranma Hakkı ile Emeklilik Gelecek

Ev hanımlarının emekliliği için hazırlanan prim desteği hakkında konuşan Bakan Kurum, yıpranma payı hakkı ile Aile ve Gençlik Bankası hakkında konuştu.
Kurum: Ev Hanımlarına Yıpranma Hakkı ile Emeklilik Gelecek
HABER GİRİŞ

Aile destek planı kapsamında ev hanımlarını emekli edecek prim desteğine ilişkin açıklamalar gelmeye devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, devlet tarafından karşılanacak prim oranına dair açıklama yaptı.

AKP listelerinden milletvekili seçildiği İstanbul’da konuşan Murat Kurum, Sancaktepe’de katıldığı ‘Kadınlarla Daha Güçlüyüz’ programında konuştu.

“Bugün Türkiye kadınları; bürokrasiden siyasete, tıptan sanata, tarladan fabrikalara kadar her alanda ülkemizi kalkındırmakta, büyütmekte, geliştirmektedir” diyen Kurum, ev hanımlarının emeklilik hakkına değindi.

Bakan, “Ev hanımlarımıza emeklilik hakkı getiriyoruz. Emekli olmak isteyen ev hanımlarının primlerinin üçte birini karşılayacağız. Yıpranma hakkı vererek ev hanımlarının kısa sürede emekli olmalarını sağlayacağız” dedi.

AKP’nin seçim vaatlerini finanse etmek için kurulacak Aile ve Gençlik Bankası hakkında da konuşarak şöyle ifade kullandı:

GCM Yatırım Banner

“Ülkemizin ürettiği doğal gaz ve petrol gelirlerinden ayrılacak kaynakla Aile ve Gençlik Bankası kuracağız. Aile kalkanı projesiyle ev hanımlarımız, çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere ailenin tüm bireylerine destek vereceğiz.” (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.