Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kurum: Deprem Bölgesinde Geçici İş Yerleri Kurulacak

Bakan Murat Kurum, depremden etkilenen 11 ilde hayatın normalleşmesi ve üretim alanına geri dönülmesi için geçici iş yerlerinin inşasına başlandığını duyurdu.
Kurum: Deprem Bölgesinde Geçici İş Yerleri Kurulacak
Yorum

Deprem bölgesini ayağa kaldırmak için yeniden inşa çalışmaları sürüyor. Bölgedeki çalışmalara ilişkin açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, geçici barınma alanlarının yanı sıra geçici işyerleri de inşa edildiğini söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kurum, “11 ilimizin normale dönmesi, şehrin canlanması için ticari hayatın devamlılığı önemli. Nasıl geçici barınma alanları kuruyorsak, esnafımız için de geçici iş yerleri hazırlıyoruz” diye ifadede bulundu.

Malatya’da iş yerleri hasar gören esnafın normalleşme sürecine adapte olabilmesi ve iş hayatına dönebilmesi için 26 bin metrekarelik alanda Emlak Konut’un geçici iş yerleri inşa ettiğini söyledi.

338 adet iş yeri için çalışmaların sürdüğünü, her iş yerinin 25 metrekareden oluştuğunu belirtti.

“Çarşı Havasında Dükkan İmal Edeceğiz”

Bakan Kurum’un çalışmalara ilişkin paylaştığı videoda yer alan Proje Müdürü Barbaros Kosuf yaptığı açıklamada, çarşı havasının korunacağını söyledi.

Çelikten yapılan yapılar için altyapı çalışmalarını da projeye dahil ettiklerini kaydederek şöyle konuştu:

“Yaklaşık 26 bin metrekarelik büyük bir alan burası. Burada tamamen çarşı havasında 338 tane dükkan imal edeceğiz. Proje kapsamında öncelikle temellerimizi döküyoruz. Çelik yapıları yaptıktan sonra alt ve üstte çelik saclarla çatıların ve cephelerin montajını yapıyoruz. Pis su, yağmur suyu, elektrik, telekom gibi bütün altyapıyı hazırlayacağız ve hak sahiplerine teslim edeceğiz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu