Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kurum Açıkladı! Yarısı Bizden Kampanyasına Ne Kadar Başvuru Oldu?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'Yarısı Bizden' kampanyasında son başvuru sayısını açıkladı. Detaylar haberde;
Kurum Açıkladı! Yarısı Bizden Kampanyasına Ne Kadar Başvuru Oldu?
Son Güncelleme: 
Yorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Şile Ağva yolu ve toplu açılış töreninde gündeme dair çeşitli açıklamalarda bulundu. Kurum, “Yarısı Bizden” kampanyasına bugüne kadar yapılan başvuru sayısını da açıkladı.

Törende Şile Ağva Yolu, atık getirme merkezi, konut teslimi, cadde güzelleştirme ile gençlik ve kültür merkezine kadar pek çok projenin açılışı için ilçeye geldiklerini söyleyen Kurum, kentsel dönüşüm çalışmalarına da değindi.

İstanbul’da Riskli 1,5 Milyon Yapı Yenilenecek

Ülke çapında kentsel dönüşüme büyük önem verdiklerini ve İstanbul’da 1,5 milyon konutluk büyük dönüşüme hazırlandıklarını söyleyen Kurum, ‘Yarısı Bizden’ kampanyasında gelinen son durumu bildirdi.

Kurum, 500 bini Anadolu, 500 bini Avrupa Yakası’nda olmak üzere iki rezerv alan belirlediklerini ve kalan 500 bin konutu da yerinde dönüştürüp, İstanbul’daki riskli 1,5 milyon yapıyı yenileyeceklerini belirtti.

Kaynak: Twitter / @murat_kurum

Bakan, “Böylelikle yavrularımızın istikbalini yenileyeceğiz” ifadesini kullandı.

TOKİ Kampanyasına İstanbul’dan 83 Bin Bina Başvurusu

“Şu anda başvuru sayısı kaça ulaştı, biliyor musunuz?” diyen Kurum, bugün itibarıyla İstanbul’da 448 bin bağımsız bölüm başvurusuna ulaşıldığı bilgisini verdi.

Bina bazında toplamda 83 bine ulaştıklarını söyleyen Kurum, konuşmasının devamında “Her bağımsız bölümde 4 vatandaşımızın oturduğunu hesap edersek 1,8 milyon kardeşimizin yeni yuvası için adım attığını görüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu