Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Küresel Hisse Senetleri İki Aya Uçuşta

HSBC, stratejistleri küresel hisse senetlerinin 2024'te çift haneli bir ralliye hazırlandığını belirtti. Detaylar haberde...
Küresel Hisse Senetleri İki Aya Uçuşta
HABER GİRİŞ

Kurumsal ve bireysel bankacılık hizmetleri, mevduat ürünleri, emeklilik, sigorta, banka şubeleri ve kredi hizmetleri sunan HSBC, stratejistleri 2024 yılında küresel hisse senetlerine yönelik değerlendirmede bulundu.

Stratejistlere göre ABD Merkez Bankası (FED) para politikasını değiştirerek ekonomi için resesyon tehdidinin kalması durumunda küresel hisse senetleri 2024’te çift haneli bir ralliye hazırlanıyor.

Söz konusu analizde S&P 500’ün faizin zirve yaptığı önceki dönemlerde sonrasında artışlara ara verilerek faizleri indirmeye başlamasından 6 ay sonrasına uzanan dönemde ortalama yüzde 22 prim yaptığı kaydedildi.

Stratejistler, FTSE Tüm Dünya Endeksi’nin gelecek yılı 480 seviyesinde tamamlamasını öngörüyor. Ayrıca hisse senedi piyasalarındaki son geri çekilmenin ardından riskleri daha iyi fiyatlamış görüyor.

HSBC, temel tüketim malları ve endüstriyel ürünler sektörleriyle ilgili tavsiyesini ‘ağırlıklı artır’, sağlık hizmetlerini ‘nötr’, enerji ve finans sektörlerini ‘nötr’, temel maddeleri sektörünü ise ‘ağırlık azalt’ olarak güncellendi. HSBC’nin yükseliş beklentisi S&P 500’ün geçtiğimiz ay kaydettiği toparlanmadan sonra geldi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Alastair Pinder liderliğindeki bir ekip müşterilerine servis ettikleri notta şu ifadeler kullanıldı:

“Fed yumuşak bir iniş yapabilirse, bu hisse senetleri için kayda değer bir yükseliş anlamına gelecektir.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.