Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kur Korumalı Mevduat Sistemine Tarih Güncellemesi Geldi

Türk lirasının kullanımının desteklenmesini amaçlayan sistem iyileştirilmeye devam ediliyor. İşte sistemde yapılan son değişiklik;
Kur Korumalı Mevduat Sistemine Tarih Güncellemesi Geldi
Yorum

Kur korumalı mevduat sisteminin daha fazla kişi tarafından tercih edilmesi için yeni düzenlemeler geliyor. Resmi Gazete’de yayımlanan son değişikliğe göre; kur korumalı mevduat sistemine şimdi de tarih güncellemesi geldi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Türk Lirası Mevduat ve Katılma Hesaplarına Dönüşümün Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kur Korumalı Mevduat Sistemi Değişiklik
Kaynak: Resmi Gazete

Bu değişikliğe göre; sisteme dahil olacak şirket ve tüzel kişilik mevduatı için sınır tarih 31 Mart 2022 oldu. Bu tarih değişiklik öncesinde 31 Aralık 2021 şeklindeydi.

Yapılan değişiklikle birlikte yurt içi yerleşik tüzel kişilerin 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bankalardaki dövizi için yararlanabildiği uygulama tarihi 31 Mart 2022 tarihine çekildi. Böylece yurt içi yerleşik tüzel kişilerin 31 Aralık 2021 ile 31 Mart 2022 arasında herhangi bir tarihte bankalardaki mevcut Dolar, Euro ve Sterlin cinsinden dövizleri dönüşüm kuru üzerinden Türk lirasına çevrilebilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%