Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Personel Alımı Yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nün,14 ilde 450 sözleşmeli personel alımı yapacağı açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Personel Alımı Yapılacak
HABER GİRİŞ

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla bakanlık bünyesine 450 sözleşmeli sanatçı alımı yapılacağı bildirildi. Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından tüm orkestra, koro ve topluluklara alınacak sanatçıların sınav başvurularını Kariyer Kapısı yapacağı bildirildi.

Sözleşmeli sanatçı alımı başvurularının 16 Ekim’e kadar devam edecek. Alınacak 450 sözleşmeli sanatçı ile 2007’den bu yana ilk defa aynı anda en yüksek alım sayısına ulaşılacak.

Sözleşmeli sanatçı alım ilanına “https://guzelsanatlar.ktb.gov.tr/TR-350157/4b-sozlesmeli-sanatci-alimi-hakkinda-duyuru.html” adresinden ulaşılabileceği bildirildi.

İşe alım ile küçük yaşlardan itibaren sanata emek vermiş genç ve yetenekli sanatçıların bakanlık bünyesinde istihdam edilerek kendilerini geliştirmeleri hedefleniyor.

Ayrıca açıklamada Batı müziği ve klasik müziğin yanı sıra kadim müzik kültürünün eşsiz değerlerinin geleneksel ve yenilikçi icrasıyla gelecek nesillere aktarılması açısından da önem taşıdığı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Mersin, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa illerinde bulunan belirlenen birimlere istihdam sağlanacağı kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın