Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Personel Alımı Yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nün,14 ilde 450 sözleşmeli personel alımı yapacağı açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Personel Alımı Yapılacak
HABER GİRİŞ

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla bakanlık bünyesine 450 sözleşmeli sanatçı alımı yapılacağı bildirildi. Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından tüm orkestra, koro ve topluluklara alınacak sanatçıların sınav başvurularını Kariyer Kapısı yapacağı bildirildi.

Sözleşmeli sanatçı alımı başvurularının 16 Ekim’e kadar devam edecek. Alınacak 450 sözleşmeli sanatçı ile 2007’den bu yana ilk defa aynı anda en yüksek alım sayısına ulaşılacak.

Sözleşmeli sanatçı alım ilanına “https://guzelsanatlar.ktb.gov.tr/TR-350157/4b-sozlesmeli-sanatci-alimi-hakkinda-duyuru.html” adresinden ulaşılabileceği bildirildi.

İşe alım ile küçük yaşlardan itibaren sanata emek vermiş genç ve yetenekli sanatçıların bakanlık bünyesinde istihdam edilerek kendilerini geliştirmeleri hedefleniyor.

Ayrıca açıklamada Batı müziği ve klasik müziğin yanı sıra kadim müzik kültürünün eşsiz değerlerinin geleneksel ve yenilikçi icrasıyla gelecek nesillere aktarılması açısından da önem taşıdığı vurgulandı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Mersin, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa illerinde bulunan belirlenen birimlere istihdam sağlanacağı kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.