Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Trendyol İş Birliği Yaptı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, deprem bölgesinde hizmet veren gezici kütüphanelerin zenginleştirilmesi kapsamında Trendyol ile iş birliği konusunda anlaştı. İşte detaylar;
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Trendyol İş Birliği Yaptı
Yorum

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, bakanlığın e-Ticaret platformlarından Trendyol ile iş birliği yaptığı bildirildi. Yapılan iş birliği kapsamında deprem bölgesindeki lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere eğitim desteği verileceği duyuruldu.

Bakanlığın Trendyol ile yaptığı iş birliği kapsamında deprem bölgesinde hizmet veren gezici kütüphaneleri zenginleştireceği vurgulandı. Böylece gezici kütüphanelerin arşivine lise ve üniversite sınav hazırlık kitaplarının ekleneceğine işaret edildi.

Deprem bölgesindeki geçici barınma alanlarında ve kırsal bölgelerdeki köyle mahallelerde hizmet veren mobil kütüphane filosunda yüzlerce kitabın yanı sıra Trendyol’un sağladığı sınav hazırlık kitaplarının da öğrencilere ulaştırılacağı kaydedildi.

Deprem Bölgesindeki Öğrencilere Eşit Şartlar Sağlanacak

Kahramanmaraş merkezli depremlerin bölgede sebep olduğu zor koşullar ve kaynak yetersizliğinden kaynaklı sınava hazırlanamayan öğrencilere çalışmayla, sınav hazırlık kitaplarının ulaştırılması ve öğrenciler için eşit şartların yaratılmasının hedeflendiği vurgulandı.

Kitapların ücretsiz olarak dağıtılacağı ve böylece öğrencilerin, hayallerini süsleyen eğitimi alabilecekleri lise veya üniversiteye giriş sınavları için hazırlanma imkanı bulacağı öne sürüldü.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde bakanlığın kütüphane olarak tasarladığı 48 gezici kütüphane aracı olduğunu anımsattı. Gezici kütüphanelerin bölgede şehir merkezlerindeki geçici barınma yerlerinde sabit olarak ya da afetten etkilenen kırsal bölgelerde dolaşarak hizmet verdiği bildirildi.

AA haberinde vatandaşların, gezici kütüphanelerin yerlerini “https://bit.ly/kygmgezicikonum” adresinden canlı olarak takip edilebileceğine işaret etti.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu