Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kubicki’den Erdoğan’a Büyük Hakaret! Bilgiç Yanıt Verdi

Tanju Bilgiç, Alman bürokratın Erdoğan'a yönelik yaptı yorumu kınayarak, siyasi ahlak ve sorumluluktan uzak olduğunu vurguladı. İşte detaylar;
Kubicki’den Erdoğan’a Büyük Hakaret! Bilgiç Yanıt Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç bugün Almanya Federal Parlamento Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki yorumlarını kınadığı yazılı bir açıklamada bulundu.

Kubicki’nin Aşağı Saksonya Eyalet seçim kampanyasındaki Erdoğan’ı hedef alan konuşmasını işaret eden Bilgiç, kullanılan hakaretamiz ifadeleri en kuvvetli şekilde kınadıklarını bildirdi.

Bilgiç açıklamasında, “Kubicki’nin bu kabul edilemez ifadeleri, adı geçenin Parlamento Başkan Yardımcılığı konumuna yakışmadığı gibi, siyasi ahlak ve sorumluluktan da tamamen yoksundur.” diyerek dikkat çekti.

Kubicki’nin ifadelerinin yakışıksız olduğunu vurgulayan Bilgiç, “Siyasi ve ahlaki seviyesi hakkında fikir vermekte ve bayağılığını gözler önüne sermektedir.” dedi.

Bilgiç bu konudaki güçlü tepkilerinin bugün bakanlığa çağrılan Almanya’nın Ankara Büyükelçisi’ne de söylendiğinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

“Lağım Fareleri Küçük, Sevimli Aynı Zamanda Zeki ve Sinsi Varlıklar”

Mülteci krizinde Türkiye’nin tavrını eleştiren Kubicki, bir sonraki krizi kasıtlı olarak tetikleyebileceği yönünde yorum bildirdi. Federal hükümeti herhangi bir krizde tekrar kollarını açmaması yönünde uyardı.

Mülteci krizindeki davranışları nedeniyle Erdoğan’ı “lağım faresi” olarak nitelendirdi. Kubicki, sonrasında basın tarafından sorulan sorulara cevaben, “küçük lağım faresi” dediğini doğruladı.

Lağım faresinin küçük, sevimli aynı zamanda zeki ve sinsi varlıklar olduğunu ifade ederek, bu yüzden çocuk hikayelerinde bir başkahraman olarak ortaya çıktığını aktardı.

Mülteci sayısını azaltmak için Avrupa Birliği ile Türkiye’nin lehine bir anlaşmayı hedef aldığını söyleyen Kubicki, Erdoğan’ın mülteci politikasına yorumda bulunduğunu belirtti.

Kubicki, “Yine de Balkan rotası üzerinden mülteci dalgasının yeniden arttığını görmek zorundayız, bu da Alman dış ve iç politikası için yeni zorluklar ortaya çıkarıyor.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.