Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kron Teknoloji’den Yüzde 200 Oranında Bedelsiz Kararı

Kurumsal işletmelere yüksek teknoloji yazılım ürünleri sunan Kron Teknoloji, KAP’ta yaptığı açıklamada sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu.
Kron Teknoloji’den Yüzde 200 Oranında Bedelsiz Kararı
Son Güncelleme: 
Yorum

Başta telekomünikasyon olmak üzere finans, enerji ve sağlık sektöründe yer alan işletmelerin operasyonel verimlilik ve güvenlik ihtiyaçlarına yazılım ürünleri sunan Kron Teknoloji, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada yüzde 200 oranında bedelsiz sermaye artırımına gideceğini duyurdu.

Açıklamalar kapsamında şirket, 14.268.513 TL olan mevcut sermayesini, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 28.537.026 TL artırarak 42.805.539 TL’ye çıkarmaya karar verdi. Kron Teknoloji, konuyla ilgili Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunacak.

Sermaye artırımı işleminde kullanılacak olan tutar, geçmiş yıl karlarından karşılanacak. Kron Teknoloji’nin kayıtlı sermaye tavanı 150.000.000 TL’de bulunuyor.

Kron Teknoloji’den Yüzde 200 Oranında Bedelsiz KararıKaynak: Paratic Piyasalar

Borsada KRONT koduyla işlem gören hisseleri yıllık bazda yüzde 226,6 oranında arttı. 27 Aralık’a 135,7’den başlayan hisse, günlük yüzde 10 oranında düştü ve bugünkü kapanışını 121,5 TL’den yaptı.

Sektörde 14 yıllık deneyimle faaliyet gösteren şirketin hisseleri yılın en düşük seviyesi olan 33,4 TL’den 138 TL’ye yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu