Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptoların Geleneksel Ödemelere Alternatif Olabileceği Söylendi

İngiltere'de bir finans derneği, kripto paraların geleneksel ödeme yöntemlerine iyi bir alternatif olabileceğini açıkladı.
Kriptoların Geleneksel Ödemelere Alternatif Olabileceği Söylendi
HABER GİRİŞ

Yapılan yeni bir çalışma, kripto para birimlerinin mevcut ödeme yöntemlerine iyi bir alternatif olarak hareket ederek geleneksel finansı tamamlayabileceği sonucuna vardı.

Uluslararası Para Transferi Ağları Birliği (IAMTN) tarafından yapılan araştırma, kripto para birimlerine güç sağlayan blok zinciri teknolojisi aracılığıyla, bankalar gibi aracıları ortadan kaldırma ve maliyetleri düşürme yeteneği nedeniyle havalelerin anında yapılabileceğini belirtti.

Bulgular, IAMTN’nin sınır ötesi ödemeleri iyileştirme potansiyeli olan yenilikçi teknolojiler hakkında röportaj yaptığı önde gelen endüstri oyuncuları tarafından destekleniyor. Paydaşlar blok zinciri ve kriptonun sınır ötesi yerleşimi geliştirmek için sonsuz fırsatlara sahip olduğunu belirtti.

İşlemlerin yapılması için kripto para birimlerinin kullanılması, geleneksel süreçlere iyi bir alternatif olabilir. Buna neden olarak, sınırlı çalışma saatleri ve uzun işlem süreleri ile bankacılık sisteminden geçmeye gerek kalmadan, işlemlerin bir blok zincirinde anında yapılmasına izin vermesi gösterildi.

Blok Zincir Teknolojisi Keşfedilmeli

IAMTN, artan sınır ötesi ödeme hacimlerinin yanı sıra blok zinciri teknolojisini keşfetme ihtiyacının gerekli olduğunu belirtti. Çalışma ayrıca, ödemelerde blok zincirinin faydalarına rağmen, havalede kullanılabilecek teknoloji için en iyi seçeneğin hangisi olduğunun hala belirsiz olduğunu gözlemledi.

GCM Yatırım Banner

IAMTN, blok zincirinin yanı sıra açık uygulama programlama arayüzü (API) ve yapay zekayı (AI) uluslararası yerleşimleri geliştirebilecek kilit teknolojiler olarak tanımladı.

Araştırma kripto para piyasasına dair düzenleme çerçevesindeki son duruma da değindi. Düzenlemelere uymanın, dünya çapında gelişen ortamlara ayak uydurma ihtiyacı nedeniyle finansal işletmeler için maliyetli ve zorlayıcı olabileceği belirtildi. Özellikle, düzenlemeler teknolojik gelişmelere ayak uyduramadığında zorlukların ortaya çıktığı ifade edildi.

Diğer zorluklar arasında erişilebilirlik, farkındalık, okuryazarlık ve yeni teknolojilere güven eksikliği yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.