Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptolar Canlanırken O Altcoin için Yüzde 30 Yükseliş İddiası!

Bitcoin fiyatındaki toparlanma kripto piyasasını yeşillendirirken ünlü analist, popüler bir altcoine dikkat çekti ve yükseliş beklentisinden bahsetti. Detaylar;
Kriptolar Canlanırken O Altcoin için Yüzde 30 Yükseliş İddiası!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) son 24 saat içindeki fiyat hareketleriyle 47 bin dolar seviyesini de aşması kripto para piyasasının yeniden canlanma rotasına girmesini sağladı. Bu durum özellikle bazı altcoinlerin görünümünün değişmesine neden olmaya başladı.

Piyasa değeriyle en büyük 8. kripto varlık konumundaki Cardano’ya (ADA) dikkat çeken kripto analisti Lockridge Okoth, altcoindeki düşüş trendinin Aralık ortasından bu yana yüzde 30’luk değer kaybına neden olduğuna dikkat çekti. ADA fiyatının bu süreçte artık dibi bulmuş olabileceğini belirtti.

Artan alım baskısının, ADA fiyatının trend çizgisini aşarak 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) ile 0,5419 dolardaki yatay çizgi arasındaki direnç birleşimiyle yüzleşmesini sağlayabileceğini söyleyen analist, kripto piyasaları canlanma rotasına girerken altcoinin fiyatının yüzde 30 artabileceğini ifade etti.

Günlük Kapanış için Kritik Seviyeyi Verdi

Fiyatın, 0,5410 doların üzerinde günlük kapanış yapması halinde söz konusu yükseliş için ilk önemli adımın atılacağını belirtti.

ADA Fiyatı 2 Gündür Yükseliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bu seviyenin ötesinde izlenecek önemli seviyeleri ise mevcut seviyenin yüzde 10 üzerinde olan 0,5908 dolarlık direnç alanı ile bunun ötesinde 0,6412 dolar olarak sıralandırdı.

GCM Yatırım Banner

Açıklamasının devamında, yükselişin daha da hız kazanması durumunda ise bir sonraki adımın yüzde 30 yükselişe işaret eden 0,68 dolar seviyesi olacağını kaydetti.

Yükseliş Görünümünü Destekleyen Ölçümler

Kripto analitik platformu Santiment’in sosyal baskınlık ve sosyal hacim ölçütlerine göre ADA ile ilgili sosyal medya mecralarındaki bahsedilme oranının artış göstermesi dikkat çekiyor. Bu durumun yükseliş tezine güvenilirlik kattığı belirtiliyor.

ADA'nın Sosyal Medyadaki Popülaritesi Artıyor
Kaynak: Santiment

Ayrıca, hacim ölçütünde görülen artış, 100 bin dolar değerinden fazla ADA hareketlerini içeren balina işlemlerinin sayısındaki artışla birleştiğinde, tüccarların aktif hale geldiğini gösteriyor ve bunun da ADA fiyatı için iyiye işaret olabileceği üzerinde duruluyor.

ADA fiyatı, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 2 yükselişle 0,54 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın