Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptodaki Yükseliş ADA ve SOL’a Yaradı! Fiyatlar Nereye Gidecek?

Kripto piyasalarında yükseliş hissiyatı yeniden hakimiyet sağlarken, Cardano ve Solana gibi önde gelen altcoinler dikkat çeken yükselişler sergiliyor. Detaylar haberde;
Kriptodaki Yükseliş ADA ve SOL’a Yaradı! Fiyatlar Nereye Gidecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yükseliş hissiyatı kripto para piyasalarına geri dönerken, piyasa değerine göre gerçekleştirilen sıralamada ilk 10 içinde yer alan Cardano (ADA) ve Solana (SOL), Çarşamba gününün dikkat çekici yükselişlerine imza atan kripto varlıkların ilk sıralarında geldi.

Görünüşte, First Republic Bank’ın, dün duyurulan ilk çeyrek kazanç raporunda mevduatlarında 100 milyar dolar kaybettiğini belirtmesinin teşvik ettiği kripto piyasası yükselişiyle marketin değeri haber yazımı itibarıyla yüzde 7 civarında artış gösterdi.

Bu ortamda tıpkı amiral kripto para birimi Bitcoin (BTC) gibi ADA ve SOL’un günlük kazançları da yüzde 9’u gördü.

ADA, 6 Gün İçindeki En Yüksek Noktasında

Çoğu kripto para birimi gibi tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzakta olan ADA, kripto piyasalarındaki yükseliş ivmesini iyi değerlendirerek gün içinde yüzde 9’a kadar yükseliş gösterdi.

ADA/USD, Salı günkü 0.38 dolarlık seviyenin ardından bugünün seansının erken saatlerinde gün içi en yüksek seviyesi olan 0.4166 dolara yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Bugünkü fiyat artışı, Cardano’nun altı gün içindeki en yüksek noktasına tırmanmasını sağladı. Fiyat o dönemde, 0.42 dolarda oluşan destek seviyesinin üzerinde işlem görmekteydi.

Çarşamba günkü hareket, göreceli güç endeksinin (RSI) 53.00’deki direnç seviyesinden kurtulmasıyla geldi. Endeks şu anda 55.12’de seyrediyor ve yaklaşmakta olan 58.00 direnci boğalar için potansiyel bir hedef olarak görülüyor.

Kripto analisti Eli Dambel’e göre mevcut durumda 0.38 dolarlık destek seviyesi, bu haftanın başlarında yapılan yeniden test sırasında sabit kaldı ve daha yüksek bir değerleme için itici güç görevi görebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Boğalar piyasayı tamamen kontrolü altına alırsa, ADA fiyatı 0.42 dolarlık direnç seviyesini geçebilir.

SOL Uzun Vadeli Direnci Zorluyor

SOL, ADA gibi yaklaşık yüzde 9’luk çıkış yakalayarak Çarşamba günü bir diğer önemli hamle yapan kripto varlık oldu.

SOL/USD, önceki gün neredeyse 20 dolar seviyesinin kırılmasının ardından, bugünün erken saatlerinde 22.92 dolara kadar yükseldi.

Kripto para, bugünkü kazanımların bir sonucu olarak, şu anda uzun vadeli direnç seviyesi olan 23 dolar ile çarpışmanın eşiğinde görünüyor.

RSI bugünkü seansta 50.00 seviyesinin üzerine çıkmış olsa da, yukarıdaki hedefe ulaşmak için 55.00’in üzerine çıkması gerekecek. Haber yazımı itibarıyla, endeks 52.97’de seyrediyor ve Solana fiyatı 22.71 dolardan işlem görüyor.

SOL için 30.44 Dolar Beklentisi

Kripto analisti Jake Simmons’a göre yukarıya doğru yeni bir girişim başlatmak için Solana’nın günlük kapanış bazında 22.78 doların üzerine çıkması gerekiyor. Bu direnç seviyesinin üzerinde bir hareketin başarılı olması halinde, alım tarafı tekrar 200 günlük hareketli ortalamayı hedefleyebilir.

Simmons, Bitcoin fiyatının bu noktada yılın yeni bir zirvesine yükselmesi halinde, SOL fiyatının doğrudan 30.44 dolar direnç seviyesine kadar fırlayabileceğini öne sürdü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Solana Ekosistemindeki Gelişmeler de Fiyatı Tetikleyebilir

Solana ekosistemine dair son gelişmeler de gelecek adına yatırımcıları umutlandırıyor. Kısa bir süre önce, Helyum (HNT) ağı Solana’ya taşındı . Nisan ayının başlarında, Render Token (RNDR) topluluğu, yüksek hızlı blok zincirine geçiş için oy kullandı.

Ayrıca Solana Labs, kullanıcıların SOL ağıyla doğrudan ChatGPT’den etkileşim kurmasına olanak tanıyacak bir ChatGPT eklentisi için açık kaynaklı bir referans uygulamasını duyurdu .

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın