Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptodaki Canlanma Bitcoin Milyoneri Sayısını Artırdı

Kripto para piyasasının bu yılki yükselişi, Bitcoin tutan milyoner sayısında 44 binlik bir artışı beraberinde getirdi.
Kriptodaki Canlanma Bitcoin Milyoneri Sayısını Artırdı
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası geçen yıl boyunca kötü bir süreçten geçtikten sonra, 2023’te yeşil bir başlangıç yaptı. Bitcoin yüzde 40’a yakın yükseldi ve 23.000 dolara kadar çıktı. Bu yükseliş milyonerler grubunu da artırdı.

Varlıklı Bitcoin sahipleri grubu, elit kripto milyonerler kulübüne katılmak için 2023’teki piyasa rallisinden yararlandı. 28 Ocak itibarıyla Bitcoin milyoner adreslerinin sayısı, 5 Ocak’taki 28.084 BTC milyoneri sahibinden 44.399 artışla 72.483’e ulaştı. Bu yüzde 61’lik bir atışı temsil ediyor.

BitInfoCharts.com tarafından sağlanan verilere göre , 67.551 farklı adresin Bitcoin bakiyesi 1 milyon doların üzerinde. Ek olarak, 4.932 adres, 28 Ocak itibarıyla değeri 10 milyon doları aşan Bitcoin’e sahip.

Bitcoin’in rallisi, genel olarak para kazanan sahipleri de etkiledi. Özellikle elinde bulunduranların yüzde 60’ı cari fiyattan para kazanırken yüzde 35’i zarar ediyor.

BTC 4 saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Fiyattaki artış ve yeni Bitcoin milyonerlerinin yaratılması, kripto piyasasının , yüksek enflasyon ve FTX çöküşü gibi olaylardan kaynaklanan dalga ile karakterize edilen 2022’nin düşüş koşullarını geride bırakmasına bağlanabilir.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin, düşen ABD enflasyon oranının tetiklediği kazanımları sürdürmeyi başardı. Bu durumda, enflasyona karşı savaşın kazanılması muhtemel olduğundan ve karşılığında Bitcoin gibi riskli varlıklar fayda sağlamak için ayakta durduğundan, Federal Rezerv’in faiz politikasında gevşemesi bekleniyor.

Bitcoin milyonerlerinin sayısının artması, genel pazarın hala belirsizlikle karşı karşıya olduğu düşünüldüğünde bir zorluk olmaya devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.