Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptoda Düşüş Sürerken Meme Coinler SHIB, DOGE, PEPE Çöküşte!

Önde gelen meme coinler arasında yer alan SHIB, DOGE ve PEPE, piyasa genelindeki gerileme artarken, fiyatlarında yaşadığı çöküşle dikkat çekiyor. Detaylar;
Kriptoda Düşüş Sürerken Meme Coinler SHIB, DOGE, PEPE Çöküşte!
HABER GİRİŞ

Tüm kripto para piyasası için son 24 saat oldukça zorlayıcı geçerken, meme coinler de bu durumdan olumsuz etkilendi. Ani fiyat yükselişi ya da çöküşleriyle nam salan meme coin pazarı, tüm kripto piyasasında devam eden düşüşün ardından toplamda yaklaşık yüzde 7 oranında gerileme gösterdi.

Meme coinler, piyasanın geri kalanıyla birlikte düşüşte olsa da bazılarının geniş çaplı düşüşe meydan okuyor olması gözlerden kaçmıyor.

Meme Coin Pazarında Kan Banyosu

Güncel olarak bakıldığında, rakiplerine kıyasla daha büyük hacimli meme coinlerin son 24 saat içindeki değer kayıpları şöyle sıralanıyor:

DOGE – Yüzde 5,5
SHIB – Yüzde 6,1
PEPE – Yüzde 3,5
FLOKI – Yüzde 4,2
BRETT – Yüzde 9,1
BONK – Yüzde 2,8
BOME – Yüzde 6,1

Meme Coin Pazarında Düşüş Sürüyor
Kaynak: CoinMarketCap

Küçük hacimli meme coinlerde ise daha da büyük kayıplar gözlemleniyor. Örneğin, RYU son 24 saat içinde yüzde 79 düşerken, MUMU ve ANDY yaklaşık ise yaklaşık olarak yüzde 25 oranında değer kaybetti.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan, trend meme coin BODEN, pazar genelinin aksine hareket göstererek, 24 saat önceki fiyatına kıyasla yaklaşık yüzde 14,7 oranında artış göstermeyi başardı.

Pazar Genelinde Neler Oluyor?

Öncü kripto varlık Bitcoin(BTC), 13 Mayıs’tan bu yana ilk kez 61 bin doların altında işlem görüyor. Bu düşüşün öncelikli nedeninin, Mt. Gox borsasının, mütevelli heyetinin, alacaklılara Temmuz ayı gibi erken bir tarihte Bitcoin ve Bitcoin Cash geri ödemelerini yapmaya hazır olduğunu belirten bir not yayınlaması olduğu belirtiliyor.

Buna karşılık olarak tüm piyasa düşüşe geçti ve bugün ısı haritalarında görülen tek renk neredeyse kırmızı oldu. Düşüş, son 24 saat içinde 315 milyon dolar değerinde kaldıraçlı pozisyonun tasfiye edilmesiyle sonuçlandı ve BTC, bunun yaklaşık 130 milyon dolarını oluşturdu. İkinci sırada ise 72 milyon dolarla Ethereum (ETH) yer aldı.

BTC'de Düşüş Sürüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ETH fiyatı, şu anda 3,3 bin doların altında işlem görüyor ve analistler, ayıların ilk yakın destek seviyesi olarak 3 bin doları hedeflediğini belirtiyor.

Öte yandan Bitcoin fiyatının, çok önemli bir psikolojik seviye olan 60 bin dolarlık destekle sınandığı, ayıların bu seviyeyi aşağı yönlü kırması durumunda, izlenecek bir sonraki seviyenin 58 bin dolar civarında olacağı belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın