Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Varlık Düzenlemesi için Geri Sayım Başladı

AKP grubu tarafından hazırlanan kripto varlık düzenlemesine ilişkin yasa teklifinin Meclis’e geleceği tarih ve düzenlemenin içeriğine ilişkin bilgi geldi.
Kripto Varlık Düzenlemesi için Geri Sayım Başladı
HABER GİRİŞ

Gelmesi beklenen kripto düzenlemesinin sandıklar kapandıktan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) gündeminde olacağı haberini dün veren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, alanda engelleme yerine düzenleme yapmayı tercih ettiklerini ifade etmesi üzerine bugün AKP kanadından detaylı açıklama geldi.

Kripto varlıklara getirilecek düzenleme üzerindeki çalışmalarını paylaşan AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, yasa teklifinin Ramazan Bayramı sonrası TBMM Başkanlığına sunacaklarını açıkladı.

Bu ayın sonunda yapılacak olan yerel seçimler öncesi son görüşmelerini tamamlayan ve araya giren Meclis’in sandıklar kapandıktan sonra ele alacağı ilk konu başlıkları arasında kripto para piyasası için uygun görülecek regülasyonların olduğunu kaydetti.

Anadolu Ajansı (AA) muhabirine konuşan Güler, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen ve AKP TBMM Grup Başkanlığınca hazırlıkları başlatılan yasa teklifinin içeriği hakkında da bilgi verdi.

Uluslararası uygulamalara benzer bir düzenleme oluşturulduğunu, kripto varlıklarla işlem yapan tarafların karşı karşıya kaldığı risklerin azaltılmasının amaçlandığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından kripto varlık alım satım platformlarına lisans verileceği ve finansal kuruluşlarda olduğu gibi asgari faaliyet şartları zorunluluğunun söz konusu olacağını ekledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın